Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران

«احمد خاتمی: خبرگان رهبری، مظهر اطمینان در جمهوری‌اسلامی»

2012 September 08

خبر / رادیو کوچه

روز جمعه، هفدهم شهریور ماه، احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران با اشاره به دوازدهمین اجلاس رسمی خبرگان رهبری، این مجلس را مظهر اطمینان در نظام جمهوری اسلامی دانست و نشست مذکور را «اجلاسی مبارک» خواند.

آقای احمد خاتمی که خود عضو مجلس خبرگان رهبری است، با اشاره به این‌که مجلس خبرگان دو وظیفه انتخاب رهبر و مراقبت بر واجد شرایط ماندن رهبری را برعهده دارد، گفت که حواشی اجلاس بیش از متن برای نظام اساسی و موثر است. وی اضافه کرد که امیدوار است تا ده‌ها سال نیاز به انتخاب رهبر نداشته باشیم و سایه رهبری تا انقلاب مهدی مستدام باشد.

خطیب امروز نماز جمعه تهران همچنین گفت: «سیاست‌مداری که دروغ بگوید و افترا بزند، فرقی با سیاست‌مدار لاییک ندارد». وی که درباره نقش تقوا در زندگی خانوادگی و سیاسی صحبت می‌کرد، بیش‌ترین آمار طلاق را هم در خانواده‌های غیرمذهبی خواند.

آقای خاتمی به برگزاری اجلاس اخیر کشورهای عضو جنبش عدم تعهد اشاره کرد و گفت: در این عرصه اطلاع‌رسانی‌های خوبی انجام شد و اگر کسی می‌خواهد اهمیت این اجلاس را بداند، باید به ناراحتی آمریکا و رژیم صهیونیستی توجه کندکه از ماه‌ها قبل خودشان را کشتند تا به سران کشورها بگویند شرکت نکنید… اما به کوری چشم‌شان حضور از سطح متوسط هم بالاتر بود».

«سید احمد خاتمی» با ذکر این نکته که مدت‌هاست رسانه‌های آمریکایی تلاش می‌کنند تا ایران را کشوری منزوی نشان دهند، افزود: «این که نخست‌وزیر اسراییل گفته است چرا هیچ‌کس با شنیدن سخنان ضداسراییلی اجلاس را ترک نکرد، به این معناست که این رژیم منزوی و منفور است».

حکومت ایران معمولن از تریبون نمازجمعه برای انتشار غیررسمی مواضع خود استفاده می‌کنند و امامان جمعه سراسر کشور، توسط بولتن‌های محرمانه‌ای که «شورای هماهنگی ائمه جمعه سراسر کشور» در اختیار آنان می‌گذارد، موضوعات محوری سخن‌رانی خود را دریافت می‌کنند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,