Saturday, 18 July 2015
06 June 2023
آمریکا و اسراییل در مکالمه تلفنی:

«پشتیبانی متقابل برابر تهدیدهای ایران»

2012 September 12

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه، 11 سپتامبر، به وقت واشینگتن، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در مکالمه‌ای تلفنی بر پشتیبانی دو کشور از یک‌دیگر در مقابل آن‌چه «تهدیدهای ایران» عنوان شده تاکید کردند.

به گزارش بی‌بی‌سی، در این مکالمه تلفنی یک ساعته که بخشی از «روال عادی» مشاوره‌های میان دو مقام عنوان شده، آقایان اوباما و نتانیاهو تاکید کردند که دو کشور بر سر جلوگیری ایران از دست‌یابی به سلاح هسته‌ای متحد هستند.

گفت‌وگوی تلفنی میان رهبران آمریکا و اسراییل در حالی روی داد که ساعاتی پیش از آن خبرگزاری‌ها از تنش میان تل آویو و واشنگتن بر سر «تقاضا» برای دیدار بنیامین نتانیاهو با باراک اوباما در جریان سفر نخست وزیر اسراییل به نیویورک برای حضور در اجلاس سالانه سازمان ملل متحد، منتشر کرده بودند.

بنابر این گزارش ها گفته شد که تقاضای دیدار آقای نتانیاهو با باراک اوباما از سوی طرف آمریکایی «پذیرفته نشده است». این در حالی است که کاخ سفید سپس اعلام کرد هیچ دعوت یا رد دعوتی از سوی دو کشور مطرح نشده است.

تاریخ آخرین دیدار میان آقایان اوباما و نتانیاهو به سال 2009 باز می‌گردد.

لازم به اشاره سات نخست وزیر اسراییل ساعاتی قبل از این گفت‌وگوی تلفنی با انتقاد از کاخ سفید گفته بود آن‌هایی که برای ایران خط قرمز تعیین نمی‌کنند اخلاقن حق ندارند برای اسراییل هم خط قرمزی مشخص کنند.

 بیشتر بخوانید:

 «درخواست ملاقات نتانیاهو با اوباما رد شد»

«برنامه هسته‌ای ایران بزرگ‌ترین شکست اوباما»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,