شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
02 September 2016
به خاطر یک ساعت اینترنت

«نگاهی به کندی سرعت اینترنت در ایران»

۱۳۹۱ شهریور ۲۳

منوچهر نوبنیاد / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

از زمان ورود اینترنت به ایران تا کنون، شاهد سرعت بالای اینترنت برای کاربران عام نبوده‌ایم. به نوعی می‌توان اذعان کرد که در این حوزه «کم‌فروشی» صورت گرفته است.

تعرفه‌های فضایی قیمت مکالمه تلفن هم‌راه و اینترنت یکی از مواردی است که کاربران بدان اعتراض دارند. شاید تعرفه‌های بالای اینترنت نسبت به سایر کشورها بالاتر باشد، اما باز کاربران با این مسئله کنار آمده‌اند؛ اما ناراضی‌اند. حتا با محدودیت پهنای باند هم در تعامل هستند، اما باز ناراضی‌اند. اما کم‌فروشی در این حوزه قابل قبول نخواهد بود.

به تازگی مرکز «مدیریت توسعه ملی اینترنت» که از آن به نام «متما» نیز یاد می‌شود؛ در حال انجام بررسی‌هایی در زمینه سرعت اینترنت است. بخشی از خدمات اینترنتی که کاربران بارها اعلام داشته‌اند که باز کردن عکس، فیلم و حتا گاهن صفحات وب نیز دچار اختلال شده و تا دقایقی به طول انجامیده است.

چندی پیش، وزیر ارتباطات و فن‌آوری، رضا تقی‌پور در گفت‌و‌گویی با خبرگزاری ایسنا، اعلام کرده بود که از دلایل کندی اینترنت در ایران علاوه بر مشکلات متعدد در مسیر کابل‌ها و اختلال در شبکه کابل نوری است، ملاحظات امنیتی و سیاسی نیز سبب شده تا پهنای باند در ایران کاسته شود. وی در خصوص قیمت اینترنت و تلفن هم‌راه بیان کرد: «قیمت اینترنت ما در حد متوسط کشورهای دنیاست و در زمینه تلفن‌های ثابت هم یکی از پایین‌ترین قیمت‌ها را داریم. در زمینه موبایل هم ایران از جمله کشورهای ارزان به شمار می‌رود.»

پیش از این اواسط اردیبهشت‌ماه هم مدیر کل نظارت بر سرویس‌های فن‌آوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، کم‌فروشی‌های اینترنتی را از جمله شکایات کاربران دانسته و اعلام کرده بود که کم‌فروشی در حوزه اینترنت این است که وقتی اپراتوری از مشترک مبلغی را برای ارایه سرویسی دریافت کرده و قرار بوده که آن را سه روزه ارایه بدهد، مثلن ۱۰ روزه این کار را انجام دهد و یا سرویسی را کم‌تر از آن میزانی که تعهد دارد، ارایه کند.

علیرضا اصغریان در عین حال تاکید کرده بود: «بیش‌ترین شکایات کاربران در رابطه با اینترنت پرسرعت است و سیستم نظارت آنلاین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با دسترسی مستقیم به شبکه اپراتورهای فن‌آوری اطلاعات به‌طور مداوم شبکه اپراتورهای فن‌آوری اطلاعات را کنترل می‌کند.»

او با تاکید بر این‌که مردم باید درباره پارامتر‌ها و شاخص خرید اینترنت، نرخ اشتراک، ظرفیت خط، سرعت دانلود و مواردی از این قبیل دقت کنند اظهار کرده بود: «بررسی وضعیت شبکه اپراتورهای فناوری اطلاعات باید از راه نزدیک و در محل صورت پذیرد که این امر باعث ایجاد تعامل میان ارایه‌دهندگان خدمات و اطلاع از مشکلات و شرایط واقعی آن‌ها می‌شود.»

مدیر کل نظارت بر سرویس‌های فن‌آوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات هم‌چنین گفته بود: «ارایه‌ خدمات شرکت‌هایی که در حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات پروانه دارند، اگر فاقد توافق‌نامه‌ سطح خدمات (SLA) باشند، در مرحله اول متوقف شده و اگر موضوع ادامه یابد، فعالیت‌هایشان متوقف و یا معلق می‌شود.»

با اعلام افزایش درگاه‌های ورودی اینترنت در سا‌های اخیر از سوی مقامات مربوطه، افزایش پهنای باند اینترنتی، افزایش سرعت اینترنت و سایر مواردی که بر افزایش سرعت اینترنت در ایران اشاره دارد؛ اما با وجود چنین اظهار نظرهایی هم‌چنان کندی سرعت اینترنت در ایران حل نشده است.

شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنت نیز از پهنای باند محدود خود سخن می‌گویند و دولت از ارایه کامل پهنای باند. ارایه اینترنت‌های اشتراکی با چندین نفر با سرعت محدود، افزایش کاربران از یک درگاه و هزاران موردی که شاید نگاه کردن و شنیدن به این اظهارات فقط سبب سردرگمی بیش‌تر خواهد شد و سرعت اینترنت لاک‌پشت وار به راه خود ادامه خواهد داد و پیگیری سوالات متعدد فقط ما را به یاد این جمله معروف می‌اندازد: «حال بیابید پرتقال فروش را».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,