Saturday, 18 July 2015
18 May 2021

«بیانیه محمدرضا حیدری کنسول سابق ایران در نروژ»

2010 January 16

رادیو کوچه

در پی انتشار اخباری مبنی بر استعفای محمدرضا­حیدری کنسول ایران در نروژ طی  هفته­‌های گذشته و تکذیب آن از سوی مقامات ایرانی، آقای حیدری روز پنج­شنبه 24 دی ماه بیانیه‌­ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «من از جامعه جهانی تقاضا می­کنم که از جمهوری­اسلامی بخواهند تا به کشتار و سرکوب مردم خاتمه دهد و در عمل به رعایت حقوق بشر در ایران پایبند باشد.»
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
اینجانب محمد­رضا­ حیدری در اعتراض به نقض آشکار حقوق بشر در ایران، پایمال شدن آرای مردم میهنم در انتخابات ریاست­جمهوری و در اعتراض به کشتار و سرکوب مردم کشورم توسط جمهوری از سمت خود در سفارت جمهوری اسلامی استعفاء داده­ام و تمامی ادعاهای غلط وزارت خارجه جمهوری­ اسلامی در مورد وضعیت شغلی­‌ام را رد می­‌کنم.
این­جانب از جنبش آزادیخواهانه مردم ایران حمایت می­کنم. ایران به همه ایرانیان با هر گرایش و فکری، تعلق دارد. تنها همبستگی و اتحاد همه ایرانیان ضامن آزادی مردم ایران است.
من از دولت جمهوری­ اسلامی می­‌خواهم به سرکوب مردم عزیز میهنم، بی‌درنگ خاتمه دهد و کلیه زندانیان سیاسی بویژه افرادی را که در جریان تظاهرات­‌های اخیر دستگیر شده‌­اند را آزاد کند.
من از جامعه جهانی تقاضا می­‌کنم که از جمهوری­‌اسلامی بخواهند تا به کشتار و سرکوب مردم خاتمه دهد و در عمل به رعایت حقوق بشر در ایران پایبند باشد.
من از جامعه بین­‌المللی می­‌خواهم که در این روز­های حساس از مبارزات آزادی‌خواهانه مردم ایران در مقابل دیکتاتوری و سرکوب حمایت کند.
پیام دیگر من به تمامی کارمندان و دیپلمات‌های جمهوری­ اسلامی است. از همکاری و خدمت به رژیمی که شهروندانش را چنین بیرحمانه سرکوب و آنان را ترور می­کند و یا در سیاه‌چال‌های بی‌­نام و نشان پس از شکنجه و آزار می­کشد، همکاری نکنند.
اگر هدف من و آن‌ها خدمت به مردم و شهروندان­مان بوده است، در این شرایط، ادامه همکاری با جمهوری­ اسلامی، همکاری و خدمت به دیکتاتوری و استبداد است.
هموطنان به مردم بپیوندید و سفارتخانه­‌های جمهوری­ اسلامی را ترک کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,