Saturday, 18 July 2015
25 January 2021

«ایران از برگزاری بازی‌های کشورهای اسلامی محروم شد»

2010 January 17

رادیو کوچه

در نشست فوق‎العاده اعضای هیئت اجرایی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی (ISSF) با نمایندگان اعزامی ایران، امتیاز میزبانی دومین دوره بازی‎های همبستگی کشورهای اسلامی از ایران گرفته شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست فوق العاده مسوولان ISSF با نمایندگان ایران شنبه شب در محل کمیته ملی المپیک عربستان در ریاض برگزار شد و در نهایت به لغو امتیاز میزبانی ایران از برگزاری دومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی انجامید.
محورهای مورد بحث در نشست فوق العاده مسوولان فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی با نمایندگان ایران که به منظور مشخص شدن وضعیت نهایی میزبانی دومین دوره این بازی‌ها برگزار شد، به شرح زیر است:

1-  وضعیت ایران برای کنترل بیماری آنفلونزای نوع A مشخص نشده است. وزارت بهداشت و درمان ایران تائیدیه مکتوب و لازم جهت تضمین کنترل قطعی این بازی‎ها را ارائه نکرده است.

2 –  تعدادی از اعضای حاضر در نشست، مخالف درج نام خلیج فارس در مدارک و نقش مدال‎های دومین دوره بازی‎های کشورهای اسلامی بوده و خواستار حذف آن از کلیه مدارک مربوط به بازی‎ها (مدال‎ها، لوگوها و کتابچه‌های فنی و سایر اسناد بازی‎ها) بودند.

پس از طرح این مسائل فوق از سوی برخی اعضای ISSF ، نمایندگان ایران  پاسخ موارد فوق را به شرح زیر ارائه کردند:

الف – در رابطه با بیماری آنفلونزای نوع A از طرف مقامات مسوول وزارت بهداشت و درمان ایران اعلام شد که این بیماری در ایران تحت کنترل درآمده و هیئت اعزامی متعهد شده تا نامه رسمی تائیدیه وزارت بهداشت را در طول 15 روز آینده اخذ و به ISSF ارائه کند. از سوی نمایندگان اعزامی ایران اعلام شد که در این مورد جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

2 –  موضوع درج نام خلیج فارس در اسناد و مدارک این دوره از مسابقات پیش از این به امضا طرفین رسیده و اسناد و مدارک آن نیز موجود است که به ISSF ارائه شد.
در پایان جلسه؛ اعضای هیئت اجرایی ISSF  پس از استماع اظهارات نمایندگان هیئت اعزامی ستاد برگزاری دومین دوره بازی‎های کشورهای اسلامی  به لغو برگزاری دومین دوره بازی‎‌ها به میزبانی ایران رای دادند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,