Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
در دیدار اعضای فراکسیون روحانیون مجلس

«دولت برای مسایل فرهنگی دل نمی سوزاند»

2012 September 21

خبر / رادیو کوچه

روز پنج شنبه بیستم سی ام شهریورماه آیت اله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با اعضای فراکسیون روحانیون مجلس با انتقاد از دولت اظهار کرد «دولت برای مسایل فرهنگی دل نمی سوزاند» وی با اشاره به این موضوع اظهار کرد: «با جنجال و هو کردن می خواهند جلوی امر به معروف را بگیرند»

این روحانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره بر گرانی و مشکلات معیشتی مردم، مشکلات اقتصادی را فشاری دانست که روز به روز افزایش می یابد.

مدرس حوزه علمیه قم هم چنین با انتقاد از وضعیت اجاره خانه، گرانی کاغذ، ارز از نماینده گان مجلس خواست که توجه به این موضوع داشته باشند. او هم چنین با انتقاد از وضعیت بانک ها در ایران و عقود اسلامی، قرارداد ها و سند های هزینه برای وام ها را صوری خواند که از مصادیق ربا است.

لازم به اشاره است در ماه های اخیر با توجه به اعتراض های عمومی در ایران، تنش بین جناح های داخل نظام و هم چنین عدم توانایی دولت در کنترل نرخ ارز یکی از نگرانی هایی که ابراز می شود موضوع اجتماعی به دلیل مشکلات اقتصادی است و برخی از روحانیون نیز سعی در هم صدایی با مردم برای ابراز جدایی از دولت کنند.

نزدیکان به رهبر ایران در ماه های اخیر در تلاش بوده اند با اعلام مواضع حاکمیت را از «دولت» جدا بخوانند به همین رو با اظهارات اعتراض آمیز به به سیاست های اقتصادی دولت نسبت به آن تاخته اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,