Saturday, 18 July 2015
12 July 2020
با مراجعه به منزل و جمع آوری برخی وسایل

«فائزه هاشمی دستگیر شد»

2012 September 23

خبر / رادیو کوچه

بنابر گزارش تارنما های نزدیک به حاکمیت در ایران «فائزه هاشمی» دختر آیت اله هاشمی رفسنجانی روزشنبه یکم مهرماه در محل منزل مسکونی اش دست گیر شد. این خبر در حالی منتشر می شود که برخی گزارش ها حاکی از قصد بازگشت «مهدی هاشمی» فرزند دیگر این آیت اله به کشور داشته است.

به نقل از منابع خبری، روز شنبه صبح ماموران با تماس تلفنی اعلام کرده اند که وی برای تحمل محکومیت باید خود را به زندان اوین معرفی کند. خانم هاشمی در روز سوم دی ماه سال ۱۳۹۰ در شعبه ۱۵ دادگستری تهران به دلیل مصاحبه با رسانه «روز آنلاین» و اظهاراتش در این مصاحبه به شش ماه حبس و پنج سال محرومیت از فعالیت های سیاسی و مطبوعاتی محکوم شد. اگر چه وی به این حکم صادره از سوی قاضی صلواتی اعتراض کرد اما دادگاه تجدید نظر  در هشتم فرودین ماه ۱۳۹۱ رای اولیه را تایید کرد.

تارنمای رجا نیوز با اشاره به «استنکاف» نامبرده از اجرای حکم، خبر از دست گیری وی داده است. این در حالی است که برخی از منابع نزدیک به هاشمی اشاره کرده اند پس از تلفن ماموران اجرای احکام، دختر خانم هاشمی تماس گرفته و پذیرش مادرش را برای رجوع اعلام کرده که تلفن قطع شده و دو ساعت بعد ماموارن شامل سه زن و شش مرد وارد منزل وی شده و ضمن بازررسی منزل و جمع آوری برخی وسایل نام برده را دست گیر کرده اند. این دست گیری حدود یازده شب به وقت محلی بوده است.

علی رغم اعلام قبلی در خصوص مراجعه به زندان اوین توسط خانم هاشمی، ماموران ذکر کرده اند که وی را به مکانی دیگر منتقل خواهند کرد و چند روز دیگر به صورت تلفنی خود وی در این مورد به خانواده اش اطلاع خواهد داد.

این در حالی است که پیشتر مساله بازگشت و دست گیری مهدی هاشمی برادر فائزه هاشمی مطرح بود. آقای هاشمی نیز با درگیری در یک پرونده قضایی چندی است در خارج از کشور به سر می برد. وی هم چنین پرونده ای دیگر در کشور کانادا به صورت باز دارد که در دست بررسی است.

از سویی دیگر به گزارش بولتن نیوز یکی دیگر از تارنماهای وابسته به حاکمیت در ایران «حسن معادی خواه» یکی از نزدیکان مهدی هاشمی نیز روز شنبه دست گیر و برای تحمل کیفر اعزام شده است. آقای معادی خواه نیز در خصوص اعتراض های بعد انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ و برخی پرونده ها در سازمان بهینه سازی پیشتر محکوم شده بود.

به نظر می رسد با توجه به این دست گیری ها و برخی جو سازی ها در خصوص لزوم برخورد شدید با شخص مهدی هاشمی و پذیرش آن از سوی آیت اله هاشمی رفسنجانی این چراغ قرمزی برای بازگشت آقای هاشمی به کشور باشد.  برخی منابع تایید نشده خبر از تماس با مهدی هاشمی برای عدم بازگشت به ایران می دهند که به گفته این منابع با توجه به عدم پذیرش هاشمی و قصد بازگشت، خواهر وی دست گیر شده است.

بیشتر بخوانید:

 «دولت کانادا خاوری را تحویل نمی‌دهد» (اخبار مرتبط)

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,