Saturday, 18 July 2015
15 August 2020
محمود احمدی‌نژاد در نیویورک:

«تندروی در خصوص فیلم توهین‌آمیز به اسلام محکوم است»

2012 September 24

خبر / رادیو کوچه

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، که برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به‌سر می‌برد، در گفت‌وگویی ساخت فیلم توهین‌آمیز نسبت به پیامبر اسلام و خشونت‌های بعد از آن را محکوم کرد.

به گزارش سی‌ان‌ان، آقای احمدی‌نژاد تاکید کرد هر حرکت‌ تحریک‌آمیزی که تفکرات مذهبی و عواطف مردم را آزرده کند، از نظر او محکوم است.

او در عین حال تاکید کرد مسایلی از این دست در شرایط انسانی باید حل‌و‌فصل شود و گفت که ایران هر‌گونه تندروی را محکوم می‌کند.

آقای احمدی‌نژاد در این گفت‌وگو اظهار داشت که تندروی، سبب زایش بیش‌تر تندروها می‌شود.

لازم به یادآوری است در جریان اعتراض‌ها به ساخته شدن فیلم‌ «بی‌گناهی مسلمانان»، عده‌ای به کنسول‌گری آمریکا در شهر بنغازی در لیبی حمله کردند و سفیر آمریکا و سه آمریکایی دیگر را کشتند.

هم‌چنین اعتراض‌ها نسبت به ساخته شدن این فیلم در کشورهای مسلمان‌نشین در برخی موارد به خشونت کشیده شد و تا به حال ده‌ها تن جانشان را در جریان اعتراض‌ها از دست دادند.

در عین حال رییس جمهوری اسلامی گفت که اگر سیاست‌مداران غربی در خصوص چیزهایی که مسلمانان اهانت تلقی می‌کنند، مواضع «بهتری» بگیرند، شرایط بهبود پیدا می‌کند.

هم‌چنین محمود احمدی‌نژاد درباره حمله نظامی اسراییل به ایران گفت: «پاسخ ایران کاملن واضح است و من نیازی به توضیح نمی‌بینم.»

وی تصریح کرد که «این حق هر ملتی است که از خود دفاع کند.»

گفتنی است کشورهای غربی ایران را متهم می‌کنند که در پی ساخت سلاح اتمی است. اسراییل علاوه بر این اتهام‌ها، بارها تهدید کرده که به ایران حمله خواهد کرد تا مانع از دست‌رسی ایران به سلاح اتمی شود.

ایران اما همواره می گوید که در پس ساخت سلاح اتمی نیست و انرژی هسته‌ای را برای مصارف صلح‌آمیز از جمله تامین انرژی می‌خواهد.

رییس جمهوری اسلامی در خصوص هم‌جنس‌گرایی نیز در این مصاحبه اظهارنظر کرد و گفت: «من متاسفم، بگذارید من این سوال را از شما بپرسم، چه کسی گفته که اگر شما کار زشتی انجام می‌دهید و به آن اعتقاد دارید و بقیه رفتار شما را نمی‌پسندند، آن وقت بقیه آزادی شما را زیر سوال می‌برند؟»

وی در ادامه تصریح کرد: «آموزش مناسب باید داده شود، سیستم آموزش و پرورش باید متحول شود. نظام سیاسی باید تغییر کند و در کل باید اصلاحاتی در همه این زمنیه‌ها صورت بیگرد. اما اگر شما، یا یک گروه رفتار زشت و کردار زشتی را به رسمیت بشناسد، شما نباید از کشورهای دیگر و یا گروه‌های دیگر انتظار داشته باشید آن را به رسمیت بشناسند.»

بیشتر بخوانید:

 «ورود محمود احمدی‌نژاد به نیویورک»

 «۱۹ کشته در تظاهرات مسلمانان در پاکستان»

«نمی‌توان منکر جنگ آینده با اسراییل شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,