Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
کاربر اینترنتی در گفت‌وگو با رادیو کوچه:

«خبری نیست که گوگل و یاهو را فیلتر کردند»

2012 September 24

خبر / رادیو کوچه

از روز یک‌شنبه، 23 سپتامبر، دست‌رسی به موتور جست‌وجوگر گوگل و سایت یاهو در ایران با سختی روبه‌رو بود اما از بعدازظهر همان روز این دست‌رسی به‌کلی قطع شده است.

به گزارش خبرنگار رادیو کوچه در تهران، سایت‌های گوگل و یاهو از بعدازظهر یک‌شنبه، به طور کلی فیلتر شده و حتا با برخی فیلترشکن‌ها در برخی ساعات نیز قابل دست‌رس نبوده است.

یکی از کاربران اینترنتی در ایران، در گفت‌وگویی با خبرنگار رادیو کوچه گفت: «تعجب می‌کنم که در آستانه هیچ روی‌داد و یا مناسبت اعتراضی در ایران نیستیم و این‌گونه این دو سایت در کشور از دست‌رس خارج شده‌اند.»

وی که از اعلام نامش خودداری کرده در ادامه عنوان کرد: «این خارج شدن از دست‌رس و فیلترشدن می‌تواند در پی اظهارات وزیر ارتباطات و فن‌آوری باشد که هفته گذشته از راه‌اندازی اینترنت ملی در ایران خبر داده بود.»

این کاربر اینترنتی در پایان تاکید کرد: «اما وزیر ارتباطات و فن‌آوری تصریح کرده بود که اینترنت ملی موازی با اینترنت جهانی کار خواهد کرد و هیچ خللی در آن ایجاد نخواهد شد.»

اما به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، از صبح روز یک‌شنبه اخباری منتشر شده بود که گفته بود گوگل و جی میل ازسوی کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه فیلتر خواهند شد.

این گزارش می‌گوید علت این کار، «حذف نشدن ویدئوی فیلم ضداسلامی از سایت یوتیوب، وابسته به شرکت گوگل» بوده است. این در حالی است که چند سالی است سایت یوتیوب در ایران فیلتر است و امکان دست‌رسی آزاد به آن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

 «استفاده از اینترنت ملی از هفته آینده در سراسر ایران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,