Saturday, 18 July 2015
07 August 2020
محمود احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل:

«همه باید در مدیریتی جهان مشارکت داشته باشند»

2012 September 26

گزارش خبری ویژه/ رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

روز چهارشنبه، 26 سپتامبر، محمود احمدی‌‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، در مجمع عمومی سازمان ملل به سخن‌رانی پرداخته است. این سخن‌رانی در حالی صورت گرفته که در روزهای اخیر آقای احمدی‌نژاد، برخی مواضع خود را در مصاحبه‌ با رسانه‌های غربی عنوان کرده است.

محمود احمدی‌نژاد در آغاز صحبت خود به دست‌یابی به یک راه حل جهانی برای مشکلات روز دنیا در این نشست اشاره کرد.

وی خود را به عنوان نماینده همه مردم کشورش معرفی کرد و گفت آمده است تا پیام الهی مردم کشورش را به جهان ابلاغ کند.

او اظهار داشت از تمام پیشنهادات جهت مدیریت جهان استقبال میکند و پس از آن به یکی از اشعار سعدی اشاره کرد که بر سر در سازمان ملل نوشته شده است.

احمدی‌نژاد تاکید کرد اگر مجاهدت مردم عادی را حذف کنیم دنیا پر از مشکلات و زشتی‌ها در طول تاریخ بوده است.

او گفت اگر جنگ‌های صلیبی، جنگ‌های اول و دوم جهانی، اشغال فلسطین، به رسمیت شناختن رژیم جعلی اسراییل، حمایت از صدام، حادثه یازده سپتامبر،به دریا انداختن یک متهم (بن لادن) و ده‌ها مورد دیگر اتفاق نمی‌افتاد و از تروریسم برای پیش‌برد اهداف قدرت‌ها در دنیا حمایت نمی‌شد و به جای ژست آزادی‌خواهی حق انتقاد و نظرخواهی به رسمیت شناخته می‌شد و آزادی مطبوعات در جهان وجود داشت و نهادهای اقتصادی جهانی آزاد بودند و سرمایه‌داران جهانی اقتصاد ملت‌ها را به ضعف نمی‌کشیدند و صداقت بر روابط بین‌الملل حاکم بود تصور کنید که زندگی چقدر زیبا و تاریخ چقدر دوست داشتنی بود.

وی در ادامه به بحران اقتصادی و بدهی 18 کشور صنعتی اشاره کرد.

احمدی‌نژاد هم‌چنین به حاکمیت اخلاق در دنیا اشاره کرد. او تاکید کرد که باید اخلاق حاکم بر ارتباط کشورها باشد. او گفت خانواده در دنیا تضعیف شده و نقش آن نابود شده و زن که ستون خانواده است به دلیل سواستفاده ابرقدرت‌ها دچار بحران شده است.

امنیت دیگر مورد اشاره محمود احمدی‌نژاد در سخن‌رانی بود. حمله صهیونست‌ها از موارد زیر سوال بردن امنیت است که توسط احمدی‌نژاد به عنوان مثال گفته شد.

محیط زیست و نگرانی از وضعیت آن دیگر مورد سخن‌رانی وی به شمار می‌رفت.

وی گفت که قدرت‌ها، بحران در جامعه جهانی را به ملت‌ها نسبت داده‌اند. وی گفت تئوری تنازع برای بقا را ابرقدرتها ترویج کرده‌اند.

احمدی‌نژاد عنوان کرد: «مدیریت جهان امروزه ویژگی‌های دارد از جمله برپایه تفکر مادی است.  بر اساس خودخواهی شکل گرفته، هم‌چنین اقدام به درجه ‌بندی انسان‌ها و تحقیر دیگران است و به دنبال بسط سلطه‌گری است  و تجمیع قدرت و ثروت برای گروهی معدود و سازماندهی سیاسی بر پایه سلطه و غلبه بر دیگران که برای صلح به وجود نیامده است. و نظم جهان بر پایه بی عدالتی است.»

وی گفت باید به دنبال نظم نوینی بود که به دنبال صلح پایدار برای کل جهان و اعتماد‌سازی و نزدیک کردن انسان‌ها به هم باشد و حاکمان عاشق مردم باشند و عدالت ‌محور بوده و حاکمان خود را خادم مردم بدانند که آن هم با مشارکت جهانی قابل اجرا خواهد بود.

وی اشاره کرد که مردم باید تصمیم‌گیرنده باشند و به خدا توکل کرد و دولت‌ها باید نسبت به مردم خود مومن باشند و باید عدالت در همه زمینه‌ها اجرا شود و زمینه آن را فراهم کنیم و ساختار سازمان ملل باید بر اساس خواست همه ملت‌ها شکل بگیرد.

احمدی نژاد با عنوان نمایندگی از طرف جنبش عدم‌تعهد تاکید کرد که اجلاس عدم تعهد در تهران تلاش کرد که با مشارکت همه ملت‌ها به حل بحران‌های کنونی بپردازد.

وی باز هم مانند دوره‌های پیشین به آمدن امام دوازدهم شیعیان و مسیح اشاره کرد تا صلح را در جهان برای همه و عدالت را به اجرا خواهد گذاشت.

وی در پایان عنوان کرد: «زنده باد بهار.»

این اظهارات در حالی عنوان شد که هم‌زمان با روز سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در مقر سازمان ملل در نیویورک، برخی از معترضان به سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی خارج از محل اقامت هیت ایرانی در آمریکا دست به تجمع زده و با سر دادن شعار اعتراض خود را اعلام کردند.

برخی از معترضان با در دست داشتن تصاویری از زندانیان سیاسی در ایران خواستار آزادی تمامی زندانیان سیاسی در این کشور شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

 «ایران اتمی جرقه‌ای برای مسابقه تسلیحاتی اتمی در منطقه»

«گزیده سخن‌رانی برخی مقامات در سازمان ملل»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. غلامحسین عسگری
    1

    انزمان که تحت نام دکتر میرزایی جنایات بیشماری را مرتکب شدی چشم بصیرتت کور بود و تصور میکردی که همه مردم جهان اینچنین اند اکنون که دریک معامله و زد و بند رئیس جمهور منصب فرمانده ات سیدعلی شدی بازهم رهمان فکر باطل مانده ای اما ذهی بیشرمی که سرت را زیر برف کرده ای و فکر میکنی کسی تورا نمی بیند اما اکنون جامعه جهانی بر تمامی جنایات تو و رهبرت واقفند و مرغ پخته هم از شنیدن این حرفها میخندد اما اگر یگ ذره غیرت انسانی دروجودت هست همین امروز اجازه بدهید بدون اطلاع قبلی هیئتی از تمامی زندانهای کوچک و بزرگ و پنهان و اشکار شما دیدن کنند و همچنین با خانواده داغداران دهه شصت به گفتگو بنشینند اما صد افسوس که اگر غیرت داشتی و بویی از انسانیت برده بودی اینچنین روزروشن به جهانیان دروغ نمی گفتی