Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
سوت

«ارزیابی دایی از دیدار با شاهین بوشهر»

2010 January 18

محمدرضا/رادیو کوچه

دیدار تیم‌های شاهین بوشهر و پرسپولیس از ساعت 15:15 در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر با حضور 25 هزار هوادار آغاز شد و با نتیجه 4 بر یک به سود میزبان خاتمه یافت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دو تیم در دقایق ابتدایی به ارزیابی یکدیگر پرداختند اما رفته رفته شاهین بوشهر بر بازی مسلط شد و درحالی که بازیکنان پرسپولیس در حمله بی‌رمق نشان دادند در دقیقه 19 ناصر شکرون با اشتباه میثاق معمارزاده در دفع توپ، توانست دروازه سرخپوشان تهرانی را باز کند.

20100118-sport-soot-perspolisshahin

درحالی که به‌نظر می‌رسید شاگردان علی‌دایی برای جبران این گل خورده تلاش بیشتری کنند این بوشهری‌ها بودند که در دقیقه 34 توسط مهدی کیانی با ضربه‌ای زیبا گل دوم را به ثمر رساند. در ادامه نیز سرخپوشان تهرانی نتوانستند تغییری در نتیجه بدهند تا نیمه اول با 2 گل به سود میزبان خاتمه یابد.

پرسپولیس نیمه دوم را با دو تغییر در ترکیب آغاز کرد. برخورد توپ به تیرک شاهین در همان ابتدای نیمه دوم نوید این را می‌داد که شاگردان دایی بازی هجومی را در دستور کار قرار داده‌اند، اما این موضوع محقق نشد چرا که در ادامه بازی این شاهین بوشهر بود که بر مسابقه تسلط پیدا کرد.
شاگردان یاوری در دقیقه 66 توسط محمد احمدپوری به گل سوم رسیدند و درست در شرایطی که پرسپولیس از هم پاشیده بود و هیچ برنامه‌ای برای حمله نداشت و پاس‌های اشتباه بازیکنان این تیم تمامی نداشت، در دقیقه 69 حمیدرضا سلیمانی بازیکن تازه نفس شاهین گل چهارم این تیم را روی اشتباه مسلم معمارزاده به ثمر رساند تا هواداران پر شور شاهین سر از پا نشناسند. تنها گل پرسپولیس در دقیقه 94 توسط هوار ملا محمد به گل رسید.

درپایان بازی علی دایی در مورد شکست 4 بر یک برابر شاهین بوشهر عنوان کرد: «روز بسیار بدی را مقابل شاهین داشتیم. این شکست از اتفاقات فوتبال است که هر 10 سال یک بار پیش می‌آید. همه چیز دست به دست هم داد تا چهار گل بخوریم.». وی ادامه داد: «من هم مانده‌ام که چرا با تمرینات خوبی که در طول هفته انجام دادیم، در بازی بسیار بد ظاهر شدیم و عملکرد بدی داشتیم.»
وی افزود: «شرایط یک دفعه در بازی تغییر کرد و توپ اول با خوردن به دست دروازه‌بان وارد دروازه شد. نمی‌دانم چرا تیم ما از نقطه‌ای گل خورد که بارها در تمرین روی آن‌ها کار کرده بودیم.»
دایی در مورد این که گفته می‌شود، شما اعتبار خود را در راه پرسپولیس گذاشته‌اید و با این شکست چگونه خواهد شد، تأکید کرد: «من فقط آمده‌ام که پرسپولیس را درست کنم و با کمک کاشانی و بازیکنان در آینده نزدیک به آن دست پیدا خواهیم کرد. تا زمانی که این تیم را سر و سامان ندهم صحنه را خالی نمی‌کنم».
وی در مورد این که گفته می‌شود تعصب در فوتبال مرده است، خاطرنشان کردکه  در فوتبال اتفاقات زیادی ممکن است بیفتد اما من نمی‌توانم یک نفر را مثال بزنم که بی‌تعصب بوده‌است. همه ما مقصر بودیم که چهار گل دریافت کردیم. امیدوارم این شرایط دیگر در آینده برای ما رخ ندهد. اشتباهات فردی در بازی با شاهین زیاد بود. برخی اشتباهات را بازیکنان انجام دادند که من نمی‌توانم آن‌ها را درست کنم چون این اشتباهات در فوتبال ما جا افتاده و وجود دارد.

دایی در ادامه با اشاره به اتفاقاتی که در تیم ملی برایش رخ داده بودگفت: «زمانی که سرمربی تیم ملی بودم و برعکس این نتایج کسب می‌شد تنها و غریب بودم و ‌هیچ پشتوانه‌ای نداشتم، اما حالا کاشانی و مسوولان دیگر مثل کوه پشت سر من هستند و می‌خواهم خود را نشان دهم. این تنها ناگفته‌ای است که درباره تیم ملی می‌گویم. این را بنویسید تا مردم بدانند که در تیم ملی کسی پشتوانه من نبود.»

در هرحال شاگردان دایی با این باخت 34 امتیازی باقی ماندند و شاهین با این برد 26 امتیازی شد. این یکی از سنگین‌ترین شکست‌های پرسپولیس در چند سال اخیر بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,