Saturday, 18 July 2015
27 May 2020
سخن‌ران پیش از خطبه‌های تهران

«پلیس نباید در میدان تنها بماند»

2012 October 05

خبر / رادیو کوچه

 اگر نیروی انتظامی به عنوان دروازه‌بان زنجیر برخی از مسایل را پایین نکشد، دیگر خیلی از مسایل عادی شده و برگشت‌پذیر نیست. این بخشی از اظهارات سخن‌ران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، سرتیپ «اسماعیل احمدی مقدم» فرمانده نیروی انتظامی ایران بود. فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به این‌که برخورد با جرایم امنیتی و اخلاقی از مطالبات مردم است تاکید کرد: «امروز برخورد‌های خوبی با مراکز فساد و ترویج بی‌اخلاقی شده است و نسبت به سال ۱۳۸۵ که پارتی‌های شبانه و فریب دختران و خارج کردن آن‌ها از کشور موجب آبرو ریزی نظام شده بود کاهش چشم‌گیری داشته‌ایم. اما با نقطه مطلوب فاصله داریم.»

در سال ۸۵ بحث جنجالی خارج کردن دختران ایرانی و صدور آن‌ها برای فاحشه‌گری به کشور‌های هم جوار یکی از بحث‌های جنجالی بود که در نهایت به برخی عوامل در قوه قضاییه و نیروی انتظامی ختم شد. او با تاکید بر این که در عرصه فعالیت‌های انتظامی نباید پلیس «تنها» بماند اشاره داشت که جوسازی‌هایی بر علیه نیروی انتظامی شده است نظام عقب نشینی کند اما آن‌ها فداکارانه ایستاده‌اند.

او هم چنین اشاره داشت که پلیس با چشم پوشی از ماموریت‌هایش به دنبال کسب ماموریت نیست و مسیر آن قانون است. این سخن‌ران پیش از دستور هم چنین به نقل از مهر اشاره داشت: «تنها حضور نیروی انتظامی کافی نیست. برخی دستگاه‌ها نیز به جای هم‌کاری چوب لای چرخ ما می‌گذارند، البته عده‌ای نیز باید بدانند که احاله هر چیز به رهبری خوب نیست. رهبر انقلاب موافق اقدامات خوب و با بی‌قانونی و تندروی مخالف هستند. نمی‌توانیم که هرجا کم آوردیم از ایشان هزینه کنیم. ایشان مسیر را نشان می‌دهند و تاکتیک‌ها و روش‌ها را به دست‌گاه‌ها واگذار کرده‌اند.»

این اظهارات به نظر می‌رسد در راستای برخورد‌های نیروی انتظامی با مردم و دست‌گیری‌ها که به تناوب در سال‌های قبل رخ داده و هم چنین بعد از سال ۸۸ شدت یافته است اظهار می‌شود.

آقای احمدی مقدم با ضد انقلاب بدون تابلو خواندن برخی نشریات آن‌ها را به دنبال خط «دشمن» خواند و تاکید کرد که به دنبال «بیم زدایی» و ترویج زندگی غربی هستند. او هم چنین تاکید کرد که در بحث امنیت اخلاقی کشور دچار «تناقض» است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,