Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
جدیدترین گزارش منتشره از شرکت Akamai

«سریع‌ترین سرعت اتصال به اینترنت به کدام کشور تعلق دارد؟»

2010 January 19

جدیدترین گزارش منتشره از سوی شرکت مونیتورکننده وب Akamai نشان داد شهرها و کشورهای بیش‌تری در جهان از سرعت‌های اتصال به اینترنت سریع‌تر برخوردار می‌شوند.

به گزارش ایسنا، یافته‌های این گزارش که به بررسی شبکه‌های سرور جهانی در سه ماهه سوم 2009 پرداخته، حاکیست بیش‌تر کشورهای موجود در فهرست 10 کشور برتر کارآمدی اینترنت، نسبت به سه ماهه دوم شاهد افزایش متوسط 18 درصدی در سرعت اتصال بوده‌اند.

کره جنوبی با 29 درصد افزایش در سرعت اتصال و رسیدن آن به 14.6 مگابیت در ثانیه درصدر بالاترین بهبود بود، درحالی که ایرلند با 26 درصد افزایش و رسیدن سرعت اتصال اینترنت به 5.3 مگابیت در ثانیه، به دلیل بیشترین بهبود در مکان دوم جای گرفت.

آمریکا نتوانست جز این فهرست باشد و با 1.8 درصد افزایش و رسیدن به سرعت اتصال متوسط 3.9 مگابیت در ثانیه در مکان هیجدهم قرار گرفت اما برخی از کشورها مانند رومانی، سوئد و جمهوری چک شاهد کاهش سرعت اتصال در نیمه سوم 2009 نسبت به نیمه قبلی بودند؛ با این همه بر مبنای سال به سال، تمامی کشورهای حاضر در فهرست 10 کشور برتر شاهد افزایش سرعت بودند.

20100119-news-danesh1K

به این ترتیب کره جنوبی با سرعت اتصال 14.6 مگابیت در ثانیه، دارای سریع‌ترین سرعت پهنای باند در جهان است و به‌دنبال آن ژاپن با سرعت اتصال 7.9 مگابیت در ثانیه، هنگ کنگ با سرعت 7.6 مگابیت در ثانیه، رومانی و سوئد با سرعت 6.2 و 5.7 مگابیت در ثانیه و ایرلند با سرعت 5.3 مگابیت در ثانیه قرار گرفتند.

در مجموع 103 کشور از 226 کشور مورد بررسی Akamai، شاهد سرعت اتصال متوسط پایین یک مگابیت در ثانیه بودند که در مقایسه با 125 کشور دارای کارآمدی پایین در سه ماهه دوم، بهبود یافته‌اند و تنها هفت کشور شاهد سرعت پایین صد کیلوبیت در ثانیه بودند که نسبت به 14 کشور در سه ماه قبلی کاهش یافته‌اند. پایین‌ترین سرعت اتصال به اینترنت در میان تمامی کشورها مربوط به جزیره مایوت واقع در اقیانوس هند بین ماداگاسکار و موزامبیک بود.

گزارش Akamai برای نخستین بار با تحلیل شهرها دریافت شماری از شهرهای سراسر جهان اکنون از دسترسی به اینترنت پرسرعت برخوردارند. در سراسر آسیا، اروپا و آمریکا حتی شهرهای دارای پایین‌ترین سرعت اتصال اینترنتی، شاهد سرعت بالاتر از 10 مگابیت در ثانیه بودند.

با این همه شهرها در بیشتر مناطق نوظهور مانند آفریقا و آمریکای جنوبی شاهد سرعت‌های پایینی بودند که به طورمعمول بیش‌تر از چهار مگابیت در ثانیه نبود.

اما شهر رباط در مراکش با سرعت اتصال 3.2 مگابیت در ثانیه شهر برتر آفریقایی، ولینگتون نیوزیلند با 3.4 مگابیت در ثانیه شهر برتر اقیانوسیه و کوکوتا در کلمبیا با سرعت 2.4 مگابیت در ثانیه شهر برتر در آمریکای جنوبی بود، درحالی که طبق این گزارش، متوسط سرعت پهنای باند در ابعاد جهانی 1.7 مگابیت در ثانیه بود.

هم چنین درمورد اتصال اینترنتی نیز آمریکا و چین در سه ماهه سوم سال 2009 حدود 40 درصد از آدرس‌های IP منحصر را به خود اختصاص دادند و به‌دنبال آن‌ها ژاپن، آلمان و فرانسه قرار گرفتند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,