Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
با تعیین سید محمد جلال فیروزنیا

«سفیر جدید ایران در مالزی معرفی شد»

2012 October 11

خبر / رادیو کوچه

 با اعلام وزارت امور خارجه سفیر جدید ایران در کشور مالزی معرفی شد. «سید محمد جلال فیروزنیا» به عنوان سفیر ایران در این کشور معرفی شد. پیش‌تر این سمت را «محمد مهدی زاهدی» بر عهده داشت. فیروزنیا پیش‌تر سفیر ایران در یمن و بحرین بوده و در پست‌های مدیرکل خلیج فارس و خاورمیانه و هم چنین اداره اول خلیج فارس وزارت خارجه مشغول به کار بوده است.

در طول سال‌های اخیر ایرانی‌های مقیم مالزی با افزایش برخی تبلیغات بر علیه خود روبه‌رو بوده‌اند به طوری که روزنامه‌هایی نظیر «استار» که یکی از پر تیراژ‌ترین نشریه‌های این کشور است در یکی از مقاله‌های خود ایرانیان را «فروشنده‌گان» مواد‌مخدر خطاب کرد اما در طول این سال‌ها نماینده‌گی سیاسی ایران هیچ‌گاه برخورد جدی با این حرکت‌های ضد ایرانی در این کشور نداشته است.

برخی عدم برخورد را ناشی از سیاست دولت ایران در برابر ایرانیان مقیم مالزی می‌دانند. پس از جریان‌های اعتراضی انتخابات در ایران موج عمده‌ای از معترض‌ها به کشور مالزی مهاجرت کردند. بر خلاف سایر کشورها که نماینده‌گی کشورشان به عنوان نماینده دولت‌شان برای احقاق حقوق‌شان تلاش می‌کنند ایرانیان مالزی کم‌تر شاهد حمایت رسمی و یا حتا یاد داشت اعتراض به سیاست‌های دوگانه دولت مالزی نسبت به ایرانیان بوده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,