Saturday, 18 July 2015
15 August 2020
فناوری در خدمت پوشش،

«سینه‌بندی که سرطان سینه را ردیابی می‌کند»

2012 October 13

سینا رهنما / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سرطان سینه، در میان زنان شایع است و یکی از هشت زن را گرفتار خود می کند و به گزارش رسانه هایی که فناوری و ابزار علمی را پوشش می دهند، هنوز هیچ روش مناسب و جوابگویی برای ردیابی و اسکن سرطان سینه پیدا نشده است. برای مثال ماموگرام برای زنانی که زیر چهل سال دارند و بافت سینه آن ها فشرده تر است، شاید درست جواب ندهد.

سینه بندی از سوی موسسه «هشدار اولیه» طراحی شده، که می تواند فناوری اسکن و تشخیص سرطان سینه را تغییر دهد. این سینه بند اسپورت، از سنسورها و گیرنده های زیادی تشکیل شده که می توانند تمام رگ های خونی منطقه سینه را رصد کرده  و هرگونه حرکت غیرعادی بافت ها را ردیابی کنند.  به ویدئویی که در زیرمی آید، نگاه کنید.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gtDUwWf7DVg&feature=plcp[/youtube]

آزمایش های اولیه از این سینه بند نشان داده که این سینه بند که آن را سینه بند هوشمند می نامند، در حال حاضر کمتر از یک هزار دلار قیمت دارد که می تواند تا شش سال کار کرده و به پزشکان متخصص، رصد سلول ها و بافت های پستان را نشان دهد.

کارشناسان حوزه فناوری اسکن و سرطان سینه، از این وسیله استقبال کرده و آن را جهشی مناسب با قرن بیست و یکم، در بررسی و درمان سینه و سرطان آن می دانند. به گفته اندروز لیزوسکی، سرطان را هرقدر که سریع تر بتوان تشخیص داد، بهتر قابل مهار است. چه بهتر این که هرکسی بتواند همواره دسترسی به اسکن سلول های سینه خود داشته باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , ,