Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
با رای دادگاه تجدیدنظر،

«تایید محکومیت علیرضا روشن، در‌ویش گنابادی»

2012 October 15

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌ منسوب به دراویش نعمت‌الهی، حکم یک سال حبس تعزیری و 4 سال حبس تعلیقی علیرضا روشن، از دراویش گنابادی و از مسوولان روزنامه شرق، بدون تغییر، در دادگاه تجدید‌نظر به تایید رسیده است.

به گزارش مجذوبان نور، حکم علیرضا روشن از دراویش گنابادی که در شعبه 26 دادگاه انقلاب با قضاوت قاضی پیرعباسی به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی (ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلام) به یک سال حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی محکوم شده بود، در پی درخواست تجدید نظر در شعبه 54 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحدی عینن تایید شد.

آقای روشن در شهریور ماه سال 90 در جریان ورود نیروهای امنیتی به دفتر سایت مجذوبان نور دستگیر و پس از گذراندن بیش از 1 ماه حبس در بند امنیتی 209 زندان اوین با قرار کفالت آزاد شد.

گفتنی است آقای روشن که به‌صورت تلفنی به حوزه اجرای احکام دادگاه انقلاب احضار شده بود، به دلیل آن‌چه وی «عدم وجاهت قانونی احضار تلفنی» خوانده به این محل مراجعه نکرده و در پی تذکر این موضوع، به وکیل وی گفته شده است که در این صورت به زودی حکم جلب این درویش گنابادی را صادر خواهیم کرد.

علیرضا روشن مجموعه شعری به نام «کتاب نیست» منتشر کرده که این مجموعه به چاپ چهارم رسیده است. و هم‌چنین مجموعه‌ای از شعرهای وی نیز به زبان فرانسه منتشر شده است. ناشر فرانسوی کتاب وی بعد از بازداشت این فعال فرهنگی نامه‌ای در حمایت از او منتشر کرد.

بیشتر بخوانید:

 «محاکمه ۱۱ تن از دراویش گنابادی در شیراز»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd2453445 triamterene hctz 75 50 mg get more info provera where can i buy tretinoin tamoxifen lisinopril buy zoloft online