Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
به دلیل اظهارات مقام‌های اسراییلی بر سر تحریم‌ ایران،

«احضار سفیر اسرائیل در سوئد»

2012 October 16

خبر / رادیو کوچه

وزارت امور خارجه سوئد روز دوشنبه، 15 اکتبر، سفیر اسراییل را فراخوانده است.

این اقدام پس از آن صورت گرفته که به نقل از یک مقام اسراییلی گفته شده بود که سوئد به خاطر حفظ قرارداد تجاری‌اش با ایران، با اعمال تحریم‌های بیش‌تر اتحادیه اروپا بر این کشور مخالف است.

روزنامه اسراییلی ها‌آرتص پیش‌تر گفته بود که سوئد در تلاش است تا مانع از اعمال تحریم‌های بیش‌تر از سوی اتحادیه اروپا بر ایران شود.

به گفته این روزنامه اسراییلی، مخالفت سوئد به خاطر حفظ قراردادی است که بین شرکت مخابراتی اریکسون و ایرانسل، از ارایه‌دهندگان تلفن هم‌راه وجود دارد.

در همین رابطه یکی از سخن‌گویان وزارت خارجه سوئد گفته است که روز دوشنبه، ملاقاتی بین سفیر اسراییل با مقامات سوئدی انجام خواهد شد.

کارل بیلدت، وزیر امور خارجه سوئد در حاشیه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا از گزارش منتشره در روزنامه‌ها‌آرتص به عنوان «لجن پراکنی» این روزنامه نام برده است.

وزیر خارجه سوئد گفت: «به اعتقاد من این شیوه معقولانه ارتباط ملل با یک‌دیگر نیست و واکنش من نسبت به اسرائیل شدید خواهد بود.»

این در حالی است که روز دوشنبه، وزرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر اعمال تحریم‌های بیش‌تر علیه ایران به توافق رسیدند. توافقی که مورد استقبال اسراییل و آمریکا بود.

بیشتر بخوانید:

 «بررسی افزایش تحریم‌های ایران از سوی اروپا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,