Saturday, 18 July 2015
29 September 2020
در آستانه دومین مناظره تلویزیونی،

«رقابت نزدیک اوباما و رامنی در نظرسنجی‌ها»

2012 October 16

خبر / رادیو کوچه

دومین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شام‌گاه سه‌شنبه، 16 اکتبر، در حالی برگزار می‌شود که آخرین نظرسنجی انجام شده در این رابطه حکایت از رقابت نزدیک میت رامنی و باراک اوباما دارد.

به گزارش رویترز، با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، موسسات و خبرگزاری مختلف اقدام به انجام نظرسنجی‌های روزانه در خصوص نامزدهای این رقابت‌های می‌کنند و بر همین اساس آخرین نظرسنجی شده انجام شده توسط رویترز و موسسه «آی‌پی‌اس‌او‌اس» حکایت از رقابت نزدیک اوباما و رامنی دارد.

برهمین اساس، در فاصله سه هفته مانده تا انتخابات 6 نوامبر، ‌باراک اوباما، رییس جمهوری حال آمریکا، 47 درصد از آرای مردم آمریکا را به خود اختصاص داده و ‌میت رامنی‌، نامزد جمهوری‌خواهان، 45 درصد از آرا را در اختیار دارد.

بر اساس این گزارش، پس از برگزاری اولین مناظره تلویزیونی اوباما و رامنی، وضعیت به نفع رامنی شده به طوری که در برخی از نظرسنجی‌ها رامنی از اوباما پیشی گرفته است.

در دومین مناظره انتخاباتی اوباما و رامنی، سیاست خارجی یکی از محورهای اصلی گفت‌وگوهای آن‌ها خواهد بود و این در حالی است که در روزهای گذشته ‌میت رامنی‌ و ‌پل رایان‌ معاون وی، انتقادات تندی را در حوزه سیاست خارجی متوجه اوباما کرده‌اند.

 بیشتر بخوانید:

 «اوباما به درخواست مردم ایران پاسخ نداده است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,