شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
سکانس آخر

«ربوده شده ۲ هم‌چنان می‌تازد»

۱۳۹۱ مهر ۲۸

مهدی / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 فیلم اکشن «ربوده شده 2» با بازی «لیام نیسن» برای دومین هفته پیاپی در صدر جدول فروش فیلم‌ها در ایالات متحده و کانادا قرار گرفت.

این فیلم با بازی لیام نیسن به نقش یک مامور بازنشسته سیا از جمعه تا یکشنبه در 3706 سینما 22.5 میلیون دلار فروش داشت و بار دیگر پرفروش‌ترین فیلم هفته شد.

«ربوده‌ شده 2» ساخته «اولیویر مگاتون» که با بودجه‌ای حدود 45 میلیون دلار ساخته شده، در پایان هفته دوم اکران 86.8 میلیون دلار در آمریکا و 132.8 میلیون دلار در سطح بین‌المللی فروخت. مجموع فروش جهانی فیلم 219.6 میلیون دلار شده است.

«ربوده شده 2» تقریبن چهار سال پس از «ربوده شده» روی پرده سینماها رفته است. نیسن در این فیلم بار دیگر به نقش برایان میلز مامور بازنشسته سیا ظاهر شده و مگی گریس و فامکه یانسن نیز دوباره در نقش دختر و همسر سابق میلز بازی کردهاند. این بار داستان در استانبول روی میدهد.

اولین «ربوده شده» ژانویه 2009 اکران شد و در نهایت 226.8 میلیون دلار فروخت. «ربوده شده 2» در حالی پرفروش‌ترین فیلم هفته شد که از جمعه چهار فیلم جدید به طور گسترده در آمریکای شمالی روی پرده رفته‌اند.

تریلر سیاسی «آرگو» به کارگردانی و با بازی بن افلک در اولین هفته اکران 20.1 میلیون دلار به دست آورد و در رده دوم جدول قرار گرفت. این فیلم درباره خروج شش آمریکایی از ایران در سال 1980 هنگام اشغال سفارت این کشور در تهران است.

«برایان کرانستن»، «آلن آرکین» و «جان گودمن» دیگر بازیگران «آرگو» هستند. شرکت‌های «جیکی فیلمز» و «اسموک‌هاوس» که قبلن متعلق به «جرج کلونی» و «گرانت هسلو» بود، این فیلم را تهیه کرده‌اند.

فیلم ترسناک «شوم» (Sinister) با بازی «ایتن هاوک» با 18.3 میلیون دلار در رده سوم جدول قرار گرفت. فروش این فیلم با توجه به بودجه سه میلیون دلاری آن بسیار خوب بود.

فیلم درجه آر «شوم» را «جیسن بلام» تهیه‌کننده فیلم‌های ترسناک «فعالیت های فراهنجار» و «حیله‌گر» تهیه کرده و اسکات دریکسن کارگردان فیلم «جنگیری امیلی رز» کارگردانی کرده است.

ایتن هاوک نقش الیسن یک نویسنده رمان‌های جنایی را بازی می‌کند که هم‌راه خانواده‌اش به خانه‌ای نقل مکان می‌کند که نه سال پیش اعضا یک خانواده در آن به قتل رسیده‌اند.

الیسن در این خانه فیلم‌هایی پیدا می‌کند که نشان می‌دهد اعضا آن خانواده چگونه و به چه دلیل به قتل رسیده‌اند، اما این کشف خانواده خودش را گرفتار یک نیروی فراطبیعی می‌کند.

وینسنت دونافریو، کلر فولی، جیمز رنسون و جولیت رایلنس دیگر بازی‌گران «شوم» هستند. تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به این فیلم نمره C+ داده‌اند.

شعار فیلم این است: «همین که او را دیدی، هیچ چیز نمی‌تواند تو را نجات بدهد.»

انیمیشن سه‌بعدی «هتل ترانسیلوانیا» تولید استودیو سونی پیکچرز انیمیشن در سومین هفته اکران نیز موفق ظاهر شد و با 17.3 میلیون دلار ضمن این‌که در رده چهارم قرار گرفت، مجموع فروش خود را در ایالات متحده و کانادا به 102.2 میلیون دلار رساند. این فیلم تا روز یکشنبه در 24 بازار در سطح بین‌المللی 49.3 میلیون دلار به دست آورد.

کمدی خانوادگی «Here Comes the Boom» به کارگردانی «فرانک کوراچی» تولید سونی به عنوان یکی دیگر از فیلم‌های تازه اکران شده هفته دوازده میلیون دلار فروخت و پایین‌تر از «هتل ترانسیلوانیا» فیلم پنجم شد.

کوین جیمز (که یکی از صدا پیشه‌های اصلی «هتل ترانسیلوانیا» هم هست) در این فیلم نقش اسکات وس مردی 42 ساله را بازی می‌کند که در دوران دانش‌جویی کشتی‌گیر بوده و اکنون در دبیرستان در حال تعطیلی ویلکینسن معلم زیست‌شناسی است.

کاهش بودجه مدرسه ادامه برنامه موسیقی را با خطر مواجه کرده که می‌تواند باعث بیکار شدن مارتی (هنری وینکلر) معلم این درس شود. اسکات برای کمک به هم‌کار و دانش‌آموزان می‌کوشد با شرکت در مسابقات هنرهای رزمی ترکیبی 48 هزار دلار مبلغ لازم برای ادامه برنامه موسیقی را تامین کند.

«سلما هایک» دیگر بازیگر اصلی این فیلم است. تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به فیلم نمره A داده‌اند.

«کوراچی» کارگردان فیلم‌هایی چون «خواننده عروسی»، «پسر سقا»، «دور دنیا در 80 روز»، «کلیک» و «نگهبان باغ وحش» است.

کمدی سیاه «هفت جانی روانی» به کارگردانی مارتین مکدانا تولید سی‌بی‌اس فیلمز در اولین هفته اکران با 4.3 میلیون دلار فروش در 1480 سینما رده نهم را به خود اختصاص داد.

این فیلم درباره یک فیلم‌نامه‌نویس است که به بن بست رسیده و کم‌کم درگیر ماجرای سرقت سگ یک تبهکار پلید و قدرت‌مند می‌شود، سگی که برای تبهکار قدرت‌مند بیش از جانش ارزش دارد و برای رسیدن به آن از هیچ کاری کوتاهی نمی‌کند.

کالین فارل، وودی هارلسن، سام راکول، کریستوفر واکن، ابی کورنیش، هری دین استنتن و تام ویتس در «هفت جانی روانی» بازی می‌کنند.

مکدانا نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرلندی با اولین فیلم خود «شش تیرانداز» اسکار به‌ترین فیلم کوتاه زنده را به خانه برد و با فیلم دومش «در بروژ» نامزد جایزه اسکار به‌ترین فیلم‌نامه غیراقتباسی شد.

فیلم «Atlas Shrugged: Part II» ساخته «جان پاچ» در هفته اول نمایش در 1012 سینما تنها 1.7 میلیون دلار فروخت و در رده یازدهم قرار گرفت. در این فیلم «سامانتا ماتیس» و «ایسای مورالس» بازی می‌کنند و داستان آن درباره بحران انرژی در دنیاست.

این هفته مجموع فروش فیلم‌ها در آمریکای شمالی در مقایسه با پارسال چنین هفته‌ای 58 درصد بیش‌تر بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,