Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
درخواست احمدی‌نژاد از رییس قوه قضاییه:

«در اسرع وقت جهت بازدید از اوین هماهنگی نمایید»

2012 October 21

خبر / رادیو کوچه

محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی، روز شنبه، 20 اکتبر، با ارسال نامه‌ای به رییس قوه قضاییه، از صادق لاریجانی خواست تا هماهنگی‌های لازم را برای بازدید وی از زندان اوین انجام دهد.

محمود احمدی‌نژاد، در این نامه نوشته است: «اطلاع دارید که بازدید این‌جانب از زندان اوین برای روز دوشنبه 17-07-91 برنامه‌ریزی و روز یکشنبه 16-07-91 از طریق وزیر محترم دادگستری به آن قوه محترم اعلام گردید. پس از ساعتی ایشان اعلام کردند که مسوولین قوه قضاییه می‌خواهند که این بازدید به روزهای آینده موکول گردد. مقتضی است دستور فرمایید در اسرع وقت هماهنگی لازم جهت این بازدید معمول گردد.»

این نامه در حالی منتشر شده علی رازینی، معاون حقوقی صادق لاریجانی، گفته است که رییس قوه قضاییه مخالف بازدید محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور، از زندان اوین نیست اما بازدید از زندان‌های ایران تابع قوانین و مقررات مشخصی است.

آقای رازینی، گفته است که زندان‌ها زیر نظر قوه قضاییه قرار دارند و رییس جمهوری هم در قوه مجریه است و هرکس باید وظیفه خود را انجام دهد.

قصد آقای احمدی‌نژاد برای رفتن به اوین پس از آن اعلام شد که علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی او برای اجرای مجازات به اوین برده شد.

بیشتر بخوانید:

 «با تمام متهمان بدون تبعیض برخورد می‌کنیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,