شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
28 August 2016
در زندان اوین انجام شد،

«اجرای حکم اعدام ۱۰ زندانی به اتهام قاچاق موادمخدر»

۱۳۹۱ آبان ۰۱

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های حقوق بشری روز دوشنبه، 22 اکتبر، حکم اعدام ده تن از زندانیان متهم به قاچاق مواد مخدر، در زندان اوین، به اجرا درآمده است. این در حالی است که در زوهای گذشته با خانواده این زندانیان تماس گرفته و درخواست شناس‌نامه شده بود.

سعید صدیقی، حمید ربیعی، محمدعلی ربیعی، علی درویش، علی مولایی و عباس نمکی از جمله این ده زندانی بودند که حکم اعدامشان اجرا شده است.

به گزارش کمیته بین‌المللی علیه اعدام، روز یک‌شنبه 21 اکتبر، مقامات زندان اوین با مادر سعید صدیقی، که به اتهام قاچاق مواد مخدر به اعدام محکوم بود، تماس گرفته و به آن‌ها اعلام کردند: «شناس‌نامه سعید صدیقی را بیاورید‌٬ فردا صبح (دوشنبه، 22 اکتبر) او را اعدام می‌کنیم.»

 مادر سعید صدیقی در پیامی از رسانه‌های خواسته بود تا با انتشار این خبر، از اجرای حکم اعدام فرزندش جلوگیری شود.

هم‌چنین در میانه‌های مهرماه، مجید صدیقی، برادر سعید صدیقی ساعاتی پس از گفت‌و‌گو با یکی از رسانه‌های فارسی‌زبان بازداشت شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، به گفته ولی‌اله صدیقی، برادر آن‌ها که در آلمان است، شام‌گاه چهارشنبه 19 مهر  نیروهای امنیتی به خانه مجید صدیقی رفتند و او را بازداشت کردند.

ولی‌اله صدیقی هم‌چنین هر‌گونه اتهام قاچاق مواد مخدر به سعید صدیقی را رد کرده و گفته که استشهادهای فراوان و مدارک محکمی وجود دارد که او هیچ گناهی ندارد.

پیش‌تر نیز اعلام شده بود 10 تن از زندانیان متهم به قاچاق مواد مخدر که به مرگ محکوم شده‌اند به سلول‌های انفرادی 240 زندان اوین منتقل شدند.

به گزارش هرانا، در همان روز به وکیل یکی از این زندانیان اطلاع داده شده که اجرای حکم اعدام، تا سحرگاه شنبه 22 مهرماه به تعویق افتاده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,