Saturday, 18 July 2015
23 January 2020
درپی تهدید دولت ایتالیا،

«کاهش حکم حبس نخست وزیر پیشین ایتالیا»

2012 October 28

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، 27 اکتبر، دست‌گاه قضایی ایتالیا حکم چهار سال زندان برای سیلویو برلسکونی، نخست وزیر پیشین این کشور، را به یک سال حبس کاهش داده است.

سیلویو برلسکونی که به اتهام کلاه‌برداری و عدم پرداخت مالیت به چهار سال زندان محکوم شده بود توسط دادگاهی در میلانو از سه سال حبس معاف شد و حکم او به یک سال حبس کاهش یافت.

حکم آقای برلسکونی بر اساس قانون عفو سال 2006 که توسط دولت چپ گرای سابق تدوین شده بود به یک سال حبس کاهش یافت.

این قانون برای جلوگیری از افزایش تعداد زندانیان در ایتالیا تدوین شده بود.

در دادگاهی که شامل 10 نفر بود این افراد از جمله برلسکونی به پرداخت 10 میلیون یورو به اداره مالیات ایتالیا و حبس محکوم شدند.

بر اساس گزارش دادستانی ایتالیا برلسکونی که مالک شرکت صوتی و تصویری «میدیاست» در ایتالیا است حق پخش فیلم‌های تولیدی خود را افزایش داده و تولیدات شرکت را به شرکت‌هایی که وجود خارجی نداشتند می‌فروخته است.

برلسکونی متهم است در خارج از ایتالیا اقدام به ایجاد بازار سیاه کرده و سود شرکت خود در ایتالیا را کم‌تر از رقم واقعی اعلام می کرده است.

دادستان ایتالیا اعلام کرد سودی که شرکت «میدیاست» بین سال‌های 1994 – 1998 اعلام کرده بود 368 میلیون دلار بود اما بین سال‌های 2001- 2003 سود شرکت 40 میلیون یورو اعلام شد.

از سویی دیگر برخی کارشناسان می‌گویند کاهش حکم صادر شده برای نخست وزیر پیشین ایتالیا، به دلیل تهدید حزب حامی برلوسکونی، علیه دولت در این کشور بوده است.

بیشتر بخوانید:

 «اعتراض به حکم حبس نخست‌وزیر پیشین ایتالیا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd8105185 Sildenafil Citrate suhagra