Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
شاد و تندرست

«والیبال همچنان در اوج»

2012 November 01

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم‌ملی والیبال نوجوانان کشورمان در یک بازی زیبا با نتیجه‌ی 3 بر 2 ژاپن را شکست داد و به فینال رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا راه یافت. ملی‌پوشان ایران در یک دیدار حساس سرانجام در گیم پنجم ژاپن را شکست دادند و برای هفتمین بار به فینال رقابت‌های قهرمانی نوجوانان آسیا راه یافتند. درخشش «جواد حکمتی» و «حمودی» در ست سوم عملکرد تیم ایران را متحول کرد و آرایش تاکتیکی دفاع ژاپن را فروریخت. تیم ملی والیبال نوجوانان ایران امروز و در مسابقه فینال به مصاف برنده‌ی بازی کره‌جنوبی و چین می‌رود. ایران پیش از این و با قرار گرفتن در جمع چهارتیم نهایی، مجوز حضور در جام‌جهانی را یافته بود.

—————————————————————

پینگ‌پنگ باز المپیکی ایران عنوان کرد که اگر بتواند در بین هشت نفر برتر تورنومنت جهانی آلمان و لهستان قرار بگیرد به فینال این مسابقات در چین راه خواهد یافت. «نوشاد عالمیان» ستاره‌ی جوان تنیس روی میز کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره‌ی حضورش در این بازی‌ها گفت:

«این مسابقات از سطح بسیار بالایی برخوردار است و تمام بازیکنانی که در این رقابت‌ها حضور دارند، رقبای سختی هستند. اگر بتوانم در بخش امیدها مقام بیاورم به مسابقات فینال در چین راه خواهم یافت.»

او ادامه داد:

«در حال حاضر رده‌ی نهم جهان در بخش امیدها را در اختیار دارم در حالی که پیش از این در رتبه هفتم قرار داشتم، اما چون در یکی، دو تورنومنت شرکت نکردم، رنکینگم افت کرد.»

—————————————————————

«محمد دادکان» در حاشیه‌ی نمایشگاه مطبوعات ورزشی اظهارات جالبی داشت. این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی درباره‌ی وضعیت فعلی ورزش کشور به خبرنگاران گفت:

«این را که IOC می‌گوید، انتخابات کمیته‌ی ملی المپیک ایران باید به تعویق بیافتد، باید به فال نیک گرفت. به این خاطر که هر کس که رییس کمیته‌ ملی المپیک بوده پس از انتخابات ریاست جمهوری جایگاه محکمی ندارد و مثل قضایای سال‌های گذشته می‌خواهند او را بردارند. به نظر من این موضوع برای ما خوش یمن است؛ چرا که افرادی که فعلن در کمیته‌ هستند می‌توانند روی کار باشند تا زمانی که دولت جدید می‌آید، بتواند با فراغ بال رییس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش را تعیین کند تا دیگر این جنگ و جدال‌ها به وجود نیاید. شما ببینید یکی از قهرمان‌های لهستان قصد دارد دنیای ورزش را کنار بگذارد تا رییس کمیته ملی المپیک کشورش شود اما در کشور ما چه کسانی و با چه موقعیت‌های ورزشی و اجتماعی می‌آیند و رییس کمیته ملی المپیک می‌شوند؟ چرا؟ به این دلیل که خواسته‌ها و آمال نفسانی خود را اینجا بروز دهند. این‌گونه افراد می‌توانند شهرت کاذب به دست بیاورند اما هیچگاه محبوب نمی‌شوند. محبوبیت برای آنهایی است که در ورزش عرق ریخته‌اند. پیشکسوتانی که امروز حرمت‌شان شکسته می‌شود. آیا واقعن افرادی که در راس کمیته ملی المپیک هستند، استحقاق این کار را دارند که برخی بیایند و به دروغ به‌به و چه‌چه کنند؟ افسوس من این است که قهرمان‌های ملی و تحصیل‌کرده‌ها چطور کنار اینها می‌روند و از آنها تعریف می‌کنند.»

او در ادامه و درباره‌ی اتفاقاتی که در مجمع اخیر فدراسیون فوتبال رخ داد و برخی افراد انتخابات این فدراسیون را غیرقانونی عنوان کردند، گفت:

«نمی‌خواهم از کسی طرفداری کنم. فدراسیون فوتبال برای خودش اساس‌نامه‌ای دارد. دارم واقعیت را می‌گویم. یا ما باید بگوییم فیفا را قبول نداریم و به قول «علی‌آبادی» بگوییم، فیفای اسلامی درست کرده و آن را در کشورهای اسلامی جا بیاندازیم. یا اینکه اگر فیفا را قبول داریم، باید بپذیریم که مقررات و اساسنامه فیفا این گونه نیست و این موضوع که این فرد نمی‌تواند بیاید اصلن در اساسنامه فیفا وجود ندارد. آنهایی که جلسه مجمع را ترک کردند، مطمئن باشید، برای فوتبال ترک نکردند. همان‌طور که خودشان گفته بودند، جایگاه و منزلت‌شان رعایت نشده بود. دوست داشتند که آنجا یک صندلی مبله برایشان بگذارند. باید ببینیم این افراد کجا بوده و چه می‌خواهند. اصلن به کارهای فدراسیون وارد نمی‌شوم و فقط باید بگویم که مقررات فیفا باید رعایت شود. یا این که مثل کره شمالی باید چند سال در کشورمان را ببندیم و بگوییم که هیچ مسابقه‌ای برگزار نمی‌کنیم. اما وقتی شما وارد مسابقات شدید، دیگر بحث فیفای اسلامی و این چیزها وجود ندارد. باید در چارچوب مقرراتی که فیفا وضع می‌کند، حرکت کنیم.»

به طور حتم این سخنان «دادکان» در روزهای آینده واکنش‌های تند بسیاری را بر خواهد انگیخت.

—————————————————————

بالاخره پس از حدود یک ماه «کی روش» پاسخ «ژوزه» هم‌وطن خود را داد. او به رسانه‌ها گفته است:

«بعد از مصاحبه «ژوزه» می‌خواستم پاسخ او را بدهم اما سکوت کردم تا بلکه به عنوان سرمربی تیم‌ملی حمایت شوم. این حمایت از من انجام نشد در صورتی که انتظار داشتم مسوولان انضباطی به حرف‌های «ژوزه» واکنش نشان دهند و با او برخورد کنند و چون این اتفاق نیفتاد مجبور هستم برای دفاع از خودم این بیانیه را منتشر کنم.»

سرمربی پرتغالی تیم ملی عنوان کرد:

«علاوه بر این موضوع، آن مصاحبه چند روز قبل بازی ایران مقابل کره‌جنوبی منتشر شد و «ژوزه» به من و برخی بازیکنان تیم ملی توهین کرد. آن زمان می‌خواستم پاسخ او را بدهم اما به دلیل نزدیکی دیدار با کره‌جنوبی و حساسیت آن مسابقه شرایط برای پاسخگویی مناسب نبود. اکنون شرایط متفاوت است و حالا می‌توانم با انتشار این بیانیه پاسخ او را بدهم و ناگفته‌هایی را در این زمینه بیان کنم.»

در بخش‌هایی از متن بیانیه «کارلوس کی‌روش»، تاکید شده است که مصاحبه‌ی «ژوزه» آن هم درست پیش از بازی حساس با کره‌جنوبی به قصد بر هم زدن اتحاد بازیکنان و انحراف افکار عمومی از علل واقعی شکست‌های پیاپی تیم «پرسپولیس» بوده است. «کی روش» در این سخنان تاکید کرده است که صحبت‌های «ژوزه» نشان داد که چقدر شخصیت درمانده و آشفته‌ای دارد.

در پایان این بیانیه «کی روش» از طریق این نوشته به صورت عمومی از «مانوئل ژوزه» دعوت کرده است که اگر مدارک و مستندات شفافی برای اثبات اظهاراتش دارد ارایه کند تا بتواند اتهاماتی که در آن مصاحبه وارد کرده است را به اثبات برساند. «کی روش» تاکید کرده است که شکی ندارد که «ژوزه» فقط یک راه پایانی خواهد داشت؛ او باید به دلیل سوءرفتارش و بی‌احترامی که به فوتبال ایران داشته و به دلیل آنکه سعی داشته به منافع فوتبال ملی ایران صدمه برساند، از مردم عذرخواهی کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd519819 generic rimonabant colchicine buy yasmin online order avodart hydrochlorothiazide medrol 4 mg dose pack indocin viagra