Saturday, 18 July 2015
02 June 2020
گروه‌های سیاسی مخالف بشار اسد گرد هم آمدند،

«‌بازسازی مجدد شورای ملی سوریه»

2012 November 04

خبر / رادیو کوچه

گروه‌های سیاسی مخالف بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، روز یک‌شنبه، 4 نوامبر و یک روز پس از انتقاد سازمان عفو بین‌الملل از برخورد این گروه‌ها با اسیران نظامی ارتش سوریه، در دوحه گردهم آمدند تا جبهه‌ای متحد در برابر حکومت این کشور تشکیل دهند.

به گزارش العربیه، به نقل از مخالفان سوری این گردهمایی به هدف بازسازی مجدد شورای ملی سوریه، منسجم کردن تلاش مخالفان و نیز تاسیس یک دولت در تبعید به عنوان جای‌گزین حکومت بشار اسد برگزار شده است.

براساس این گزارش در این کنفرانس طرح موسوم به «ابتکارملی سوریه» که از سوی 50 عضو سیاسی مخالف و به رهبری ریاض سیف یکی از مخالفان برجسته سوری جهت متحد کردن مخالفان ارایه شده است مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در طرح جدید ریاض السیف، پیشنهاد شده که مقر رهبری سیاسی مخالفان درعمان پایتخت اردن باشد.

در همین حال میشل کیلو عضو انجمن اپوزیسیون دموکراتیک سوریه و یکی از باسابقه‌ترین زندانیان سیاسی مخالف اسد ضمن استقبال از کنفرانس مخالفان در دوحه گفت: «طرح ریاض سیف گام مثبتی است برای پایان دادن به پراکندگی مخالفان سوری است.»

هم‌چنین انتظار می‌رود در این کنفرانس رییسی جدید برای شورای ملی سوریه انتخاب شود.

عبدالباسط سیدا، برهان غلیون و ریاض سیف سه شخصیتی سوری هستند که احتمالن یکی از آن‌ها رهبری جدید شورای ملی سوریه را به عهده خواهند گرفت.

لازم به اشاره است عفو بین‌الملل، بریتانیا و آمریکا از نحوه برخورد مخالفان مسلح با اسیران جنگی از ارتش اسد به شدت انتقاد کرده بودند و شورای ملی سوریه را مسوول عدم هماهنگی و مدیریت این‌گونه برخوردها می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

 «مخالفان در سوریه مرتکب جنایت جنگی شده‌اند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,