شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
18 October 2016
هم‌زمان با نشست مخالفان در دوحه،

«آمادگی ارتش آزاد سوریه برای آزادسازی دمشق»

۱۳۹۱ آبان ۱۸

خبر / رادیو کوچه

فرمانده شورای نظامی انقلاب سوریه، روز پنج‌شنبه، 8 نوامبر، اعلام کرد ارتش آزاد برای آزاد‌سازی دمشق، پایتخت این کشور، در آینده نزدیک خود را آماده می‌کند.

به گزارش العربیه، سرلشکر ایاد عیسی، فرمانده شورای نظامی انقلاب سوریه، اظهار داشت: «ارتش آزاد تصمیم دارد ادلب و حومه آن را منطقه‌ای امن اعلام کند وسپس برای آزاد‌سازی دمشق آماده شود.»

وی ضمن اشاره به حملات پی درپی نیروهای بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، برای بازپس گیری ادلب و حلب گفت‌: «بیش از دوماه نیروهای اسد تلاش می‌کنند که ادلب را باز پس گیرند اما به جایی نرسیدند و ارتش آزاد سوریه تاکنون توانسته است 90 درصد ادلب را به کنترل خود در آورد.»

از سوی دیگر ثائر عبداله سخنگوی مرکز اطلاع رسانی سوریه اعلام کرد در پی شکست نظامیان اسد در باز‌پس‌گیری مناطق آزاد شده درعا، ارتش اسد مناطق مسکونی داعل و شهرک شیخ سکیین در درعا را با گلوله تانک و توپ مورد هجوم قرار دادند.

این در حالی است که روز گذشته نیروهای ارتش آزاد سوریه اعلام کردند کاخ ریاست جمهوری، فرودگاه المزه، و ساختمان مرکزی دست‌گاه امنیتی حکومت اسد را در دمشق به‌وسیله موشک مورد هدف قرار داده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه هم‌زمان با این هجوم سه انفجار مهیب دمشق پایتخت سوریه را تکان داد.

از سویی دیگر نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب، روز چهارشنبه تاکید کرد زمان زیادی برای سرنگونی حکومت بشار اسد باقی نمانده است.

وی با اشاره به کنفرانسی که قرار است روز پنج‌شنبه در دوحه در مورد سوریه برگزار شود از مخالفان خواست متحد شوند.

بیشتر بخوانید:

 «انفجار در کاخ ریاست جمهوری سوریه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,