شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
11 October 2016
دفن جنازه ستار بهشتی در رباط کریم

«مادر ستار، خدا تقاص اش را خواهد گرفت»

۱۳۹۱ آبان ۱۹

خبر / رادیو کوچه

در حالی که هنوز به طور روشن علت مرگ «ستار بهشتی» بلاگر اهل رباط کریم روشن نشده است. روز پنج شنبه گذشته هشتم اکتبر -هجدهم آبان ماه ۱۳۹۱- جنازه وی با حضور ماموران امنیتی و انتظامی در محل امام زاده محمد تقی رباط کریم دفن شده است.

برخی از رسانه خبر به نقل از شاهد های عینی اشاره کرده اند جنازه وی در حین دفن جراحت داشته و کفن وی به دلیل ضرب و شتم خونین بوده است.

گفته می شود ماموران لباس شخصی و انتظامی با تاکید برا سریع انجام شدن مراسم تشییع جنازه و دفن با کسانی که قصد فیلم برداری با موبایل و یا مکالمه داشته اند برخورد می کردند.

هم چنین مادر این بلاگ نویس کشته شده در مراسم تدفین تاکید داشته است که فرزندش اگر به ناحق کشته شده است «خدا تقاص اش را پس خواهد گرفت». روز نهم آبان ماه آقای بهشتی بلاگر و کارگر اهل رباط کریم با یورش ماموران پلیس «فتا» -پلییس تولید و تبادل اطلاعات- در محل مسکونی اش دست گیر شد. ماموران بنابر گفته خانواده وی بدون حکم جلب و ورود به منزل وارد خانه شده و به همراه دست گیری ستار بهشتی وسایل شخصی و رایانه وی را نیز برده اند. او پیشتر در نامه ای شکایت خود را از مامورانی که پیشتر نیز وی را دست گیر کرده بودند اعلام کرده بود. وی در نامه اشاره کرده است که توسط ماموران مورد شکنجه و آزار و هم چنین فحاشی به خود و خانواده اش قرار گرفته است. برخی از کسانی که در بند ۳۵۰ یک شب با وی هم بند بوده اند گفته اند «بدن ستار بهشتی به دلیل ضربات ناشی از شکنجه له شده بوده است.»

پس از آن در روز شانزدهم آبان ماه بنابر گفته خواهر وی «سحر بهشتی» از پلیس فتا تماس گرفته شد است و در این تماس گفته شده که برای تحویل جنازه این فرد دست گیر شده از کهریزک اقدام کنند و هم چنین «قبر» آماده کنند. «گفت و گوی مسیح علی نژاد روزنامه نگار با خواهر ستار بهشتی» روابط عمومی بهشت رضای تهران اعلام کرده جنازه ای به نام «ستار بهشتی» فرزند سردار در رباط کریم دفن شده است.

تاکنون علی رغم اظهارات نماینده رباط کریم در مجلس به جهت هم کاری و هم چنین طرح موضوع مرگ در ابهام این بلاگر در مجلس به جهت پی گیری و هم چنین افشای مرگ وی توسط برخی سایت های نزدیک به بدنه نظام هیچ عکس العملی نه نیروی انتظامی و نه دستگاه امنیتی از خود نشان نداده است.

در پی این مرگ در ابهام معاون امور خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه بریتانیا در روز چهارشنبه هفتم اکتبر با صدور بیانیه ای ذکر کرد، در صورت صحت گزارش ها در خصوص مرگ وی در زندان، این اقدام جمهوری اسلامی رفتاری «شرم آور علیه شهروندان» است. سازمان گزارش گران بدون مرز نیز طی بیانیه ای درخواست کرد تا علت مرگ این بلاگر ایرانی روشن شود.

بیشتر بخوانید:

«ابهام در وضعیت ستار بهشتی، وبلاگ نویس در زندان»

«دست گیری به علت فعالیت در فیس بوک»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۲ Comments


 1. m
  1

  اخه اوشکول پدرش که فوت کرده این دروغا پیه به خورد مردم میدی؟

  رادیو کوچه:
  با تشکر از دقت شما اشتباه تایپی با راهنمایی شما اصلاح شده است. اوشکول های کوچه از شما تشکر می کنند.


 2. mehr
  2

  خدا تقاص کی رو گرفته که حالا بیاد تقاص ستار رو بگیره؟
  ملت ایران همین هستیم.همه ی ما مثل بابای ستار.دست از همه چی می کشیم تا یکی بیاد کار رو درست کنه.اگه هیچکی نبود .خدا میاد.
  ۱۴۰۰ ساله از دست خدا و رسول وامام ها می کشیم و هنوز هم ولشون نمی کنیم.ریشه ی بدبختی ما همین فکر ما است واسلام عقب مانده.