Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
مطبوعات ایران شنبه بیستم آبان 91

«طرحی که در جلسه علنی رای نیاورد»

2012 November 10

رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مهم ترین عناوین روزنامه های ایران

حمایت

http://www.hemayat.net/news/international.htm

ضمن تاکید بر پیروزی «سوریه» در جنگ با تروریسم

هشدار «اسد» به بلند پروازی‌های «ترکیه» و غرب

ضمن افشای اهداف ترکیه در منطقه، رییس جمهوری سوریه با تاکید بر این که هرگز از کشورش خارج نخواهد شد، به غربی‌ها هشدار داد از دست زدن به ماجراجویی نظامی علیه سوریه برحذر باشند، چرا که هیچ کس نمی‌تواند پیامدهای آن را پیش بینی کند

بشار اسد رییس جمهوری سوریه در گفتگو با «شبکه روسیاالیوم» اظهار داشت: من عروسک نیستم، من یک سوری هستم، من باید زندگی کنم و در سوریه هم بمیرم. وی خاطر نشان کرد: معتقدم هزینه تجاوز خارجی به سوریه در صورتی که رخ دهد، به قدری زیاد خواهد بود که تمام جهان نمی‌توانند آن را برعهده بگیرند و پرداخت کنند، به ویژه این که ما آخرین دژ ثبات و هم زیستی در منطقه هستیم، در نتیجه این تجاوز تاثیر دومینو خواهد داشت که بر جهان از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام تاثیر خواهد گذاشت و پیامدهای آن بر دیگر مناطق جهان هم مشخص است.

مردمسالاری

http://www.mardomsalari.com/Template1/News.aspx?NID=150703

طرح تحقیق و تفحص از کهریزک در کمیسیون حقوقی مجلس

 طرحی که در جلسه علنی رای نیاورد!

«محمدحسین روانبخش»: کهریزک که تا قبل از سال ۱۳۸۸ به خاطر آسایش گاه خیریه به سالمندانش مشهور بود بعد از حوادث انتخابات ریاست جمهوری به علت قرارگرفتن بازداشت گاهی مخوف در آن شهرت جهانی یافت.

بازداشت گاهی که حوادث تلخ آن محل دعوای فعالین سیاسی با مقامات امنیتی و انتظامی شد و در این زمینه هر کس سعی داشت دیگری را متهم این بازداشتگاه مخوف جلوه دهد. حتی درآن روز‌ها، در این زمینه «محمود احمدی‌نژاد» مدعی شد کسانی که در جنایات کهریزک نقش داشتند نفوذی دشمن بودند که سعی داشتند با انجام کارهای غیرانسانی چهره مغشوش از نظام ارایه دهند. برخوردهای سخت و غیرانسانی با تعدادی از متهمان موجب شد، رهبر انقلاب به محض اطلاع از این موضوع دستور تعطیلی این بازداشتگاه غیرقانونی را صادر کنند و به مقامات مسوول دستور برخورد ماموران خاطی این بازداشت گاه را صادر کردند. به دنبال آن «آیت اله صادق لاریجانی» رییس قوه قضاییه دستور برخورد جدی با متخلفان حادثه را صادر کردند و ماموران متخلف پس از بازداشت منتظر تعیین مجازات‌های خود از سوی دستگاه قضایی هستند؛ تاکید بر برخورد با عاملان بازداشت گاه کهریزک درابان ماه ۱۳۸۸ حاضر به یک حساسیت ملی تبدیل شده بود و حتی ـآیت اله مکارم شیرازی» از مراجع تقلید در دیدار با مسولان دیوان عالی کشور برخورد جدی با عاملان بازداشتگاه کهریزک را یک خواسته مردمی دانستند. در هجدهم ابان ۱۳۸۸ «امیرحسین رحیمی» نماینده ملایر در مجلس هشتم و مخبر کمیسیون حقوقی و قضایی خبر از آن داد که تقاضای «کواکبیان» در مورد تحقیق و تفحص از بازداشت گاه کهریزک در جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بررسی می‌شود. مصطفی کواکبیان نماینده سمنان و عضو شورای مرکزی فراکسیون خط امام  از نمایندگانی بود که از‌‌ همان ابتدای حادثه کهریزک تقاضای تحقیق و تفحص از بازداشت گاه کهریزک را به مجلس ارایه کرد. پیش نهاد کواکبیان در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس برای بررسی نهایی نمایندگان در صحن علنی مجلس مطرح شد و برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس رفت تا تحقیق و تفحص از مخوف‌ترین بازداشت گاه کهریزک حالت اجرایی به خود بگیرد، اما این پیش نهاد در صحن علنی مجلس اصول گرای هشتم رای نیاورد!

جام جم

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100827443548

واکنش وزیر دفاع به ادعای «پنتاگون»:

«پهپاد آمریکایی» به حریم ایران وارد شده بود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به ادعای اخیر پنتاگون مبنی بر حمله جنگنده‌های ایرانی به پهپاد آمریکایی در خلیج فارس، گفت: هفته گذشته یک فروند هواپیمای نا‌شناس به فضای فوقانی دریای سرزمینی ایران در منطقه خلیج فارس وارد شد که با اقدام به هنگام، هوش مندانه و قاطع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مجبور به فرار شد. «سردار احمد وحیدی» تاکید کرد: ایران با استفاده از همه ظرفیت‌های ذی‌ربط از جمله مراجع ذی‌صلاح بین‌المللی موضوع را در دست پی گیری دارد.

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

واردات کالاهای لوکس ممنوع شد

با توقف موقت ثبت سفارش و به منظور استفاده بهینه از ذخایر ارزی

واردات کالاهای لوکس ممنوع شد

ثبت سفارش بیش از دو هزار قلم کالای اولویت‌های ۹ و ۱۰ متوقف شد

توقف واردات کالاهای لوکس چهار میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی به دنبال دارد

«حمید صافدل»، رییس سازمان توسعه تجارت: توقف کلی این دو اولویت فعلن موقتی است و ظرف روزهای آینده برخی کالا‌ها از فهرست ممنوعه خارج می‌شود

«ساسان خدایی»، معاون ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت: ورود کالاهایی که مشابه‌شان در داخل تولید می‌شود هم چنان ممنوع خواهد بود

مهم‌ترین کالاهای مشمول ممنوعیت ورود، لوازم خانگی خودرو و پوشاک است

در هفت ماهه اول امسال بیست و سه هزار و سیصد و بیست و یک دستگاه خودرو به ارزش پانصد و بیست و یک میلیون دلار وارد شده که بیست درصد از سال گذشته بیشتر بوده است

همشهری

http://www.hamshahrionline.ir/details/190710

عقاب‌ها هنوز بر فراز قلعه باستانی پرواز می‌کنند

باستان‌شناس‌ها در جست‌وجوی سیستم آبرسانی به «قلعه باستانی الموت»

گروه‌های باستان‌شناسی در کاوش‌های اخیر در حاشیه قلعه الموت علاوه بر یافتن محوطه کارگاهی در جست‌وجوی کانال آبرسانی به قلعه الموت از سرچشمه‌های الموت شرقی هستند.

در یکی از کاوش‌های انجام شده در حاشیه قلعه الموت که در دوران فرمان روایی «حسن صباح» در رشته‌کوه‌های البرز شرقی بنا نهاده شد و توسط مغول‌ها در زمان یکی از جانشینان حسن صباح تسخیر شد مشخص شده است که کارگاه بیرون آمده از درون خاک مشتمل بر چندین کوره بوده است و باستان‌شناس‌ها در حال بررسی این موضوع هستند که آیا این کارگاه محل ساخت ابزار و ادوات بوده است یا آن که کارگاهی معمولی برای ساخت ظروف سفالی است. مشاهدات می‌دانی از محل حفاری‌ها نشان می‌دهد این کارگاه کوچک دارای بیش ‌از چهار کوره است که برخی از آن‌ها به‌صورت کامل تخریب شده‌اند ولی برخی دیگر هم چنان سالم هستند.

گفتنی است در معماری این کارگاه تاریخی که سفال‌هایی از دوره صفویه از آن به‌دست آمده است، باستان‌شناس‌ها مشغول گمانه‌زنی هستند که آیا این کارگاه در دوران پیش از صفویه نیز کاربری داشته است یا آن که مربوط به دوران صفویه است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,