Saturday, 18 July 2015
09 July 2020

«تهدید می‌کنند اطلاع‌رسانی نکنید و گرنه دهانتان را می‌بندیم»

2012 November 12

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

ستار

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

منبع: وبلاگ ستار بهشتی

مدتی است نظام جمهوری اسلامی به هر طریقی شده فعالان و ایرانیان مستقل را تحت فشار شدید قرارداده که حق اظهار نظر در مورد مسایل کشور را ندارید، از تهدید، بازداشت شکنجه گرفته… تا اعدام را انجام می‌دهد برای ترساندن افراد! هر روز یک مشکل را در جلو پای افراد قرار می‌دهد. ایمیل، مسیج و ضرب و شتم در خیابان کمترین کاری است که انجام می‌دهند! دیروز بنده را تهدید می‌کنند به مادرت بگو به زودی رخت سیاه باید بپوشد، دهان گشادت را نمی‌بندی می‌گویم کاری انجام نمی‌دهم که لازم به بستن دهانم باشد می‌گویند وراجی زیاد می‌کنی، می‌گویم چیزی که می‌بینم و می‌شنوم می‌نویسم، می‌گویند هرکاری بخواهیم می‌کنیم هررفتاری را انجام می‌دهیم شما باید خفه شوید و اطلاع رسانی نکنید وگرنه خفه خواهید شد بدون نام و نشان! بدون اینکه کسی بداند چه برسر شما آمده! می‌گویند مردم فلسطین و بحرین در عذاب هستند و کسی نیست یادی از آن‌ها کند شما وطن فروش هستید! بنده وامثال من وطن فروش نیستیم عاشق ملت خود هستیم شما هستید که بیگانه پرست و وطن فروش هستید. روز و شب تلفن‌های تهدید آمیز قطع نمی‌شود گویی قرار است با هر سخنی دهانمان را ببندیم بنده به عنوان یک ایرانی می‌گویم من نمی‌توانم در برابر این همه مصیبت سکوت کنم. بنده می‌گویم آقایان شما زیاد وراجی انجام می‌دهید و با این اراجیف کشور را به نابودی کشاندید. من سکوت نمی‌کنم حتی اگر قرار به رسیدن لحظه مرگ من باشد در هرکجای دنیا که باشم و تهدید از طرف

 هرکسی باشد برای بنده اهمیت ندارد. آقایان دهانتان را ببندید ظلم نکنید تا افشاگری نکنیم

نظام جمهوری اسلامی، فریاد، وا مصیبتا برای فلسطین، بحرین و بسیاری از کشور‌ها سر می‌دهد و از نبود آزادی بیان و اطلاع رسانی نشدن از آن کشور‌ها ابراز نگرانی می‌کند. اما نمی‌گوید این همه فیلم و عکس که به صورت حرفه ایی گرفته می‌شود از کجا می‌آید؟ نمی‌گوید چگونه اطلاع رسانی نمی‌شود، که گزارش گران، شبکه‌های تلوزیونی نظام به طور مستقیم از آن کشور‌ها، گزارش زنده تهیه می‌کنند و به خورد مردم می‌دهند. آن هم گزارشاتی یک طرفه و آن قدر این مطالب را به زور به خورد مردم می‌دهند، که حالت تهوع و تنفر از دیدن شبکه‌های جمهوری اسلامی به انسان دست می‌دهد. اما درمورد وضعیت اسفبار نقض مداوم حقوق بشر در ایران سکوت می‌کند! از هر روز بازداشت، شکنجه، زندان و اعدام‌های دسته جمعی سخنی به میان نمی‌آورد، زندانیان سیاسی را در بد‌ترین شرایط و بد‌ترین وضعیت قرار می‌دهدبرای شکسته شدن آ ن‌ها اما خبری از وضعیت آن عزیزان نه تنها به وکلا آن‌ها نمی‌دهند و حتی اجازه داشتن وکیل را به آن‌ها نمی‌دهند! بلکه حتی از اطلاع رسانی از حال آن عزیزان به خانواده‌هایشان جلوگیری می‌کند!؟ خانواده‌های این عزیزان را تهدید می‌کند، که نه اجازه مصاحبه و نه اطلاع رسانی به هرگونه درباره عزیز خود ندارید؟! تهدید خود را به این مرحله ختم نمی‌کنند، و اظهار می‌دارند، اگر اطلاع رسانی کنید خود و جان خانواده خود را به خطر می‌اندازید؟! می‌گویند دختران و اعضای خانواده رابازداشت می‌کنیم. شعار آن‌ها این است. ما بازداشت می‌کنیم، شکنجه می‌دهیم. شما سکوت کنید! شما اطلاع رسانی نکنید!

 «آقایان» این چه قانونی است؟ در کجا این قانون اجرای شده؟ و اکنون شما این قانون را برای مردم ایران به ارمغان آوردید. این قانون جز در کشورهای دیکتاتوری جای دیگری اجرای شده؟ باور کنید در بد‌ترین کشورهای دیکتاتوری دنیا هم این طور قانون من درآوردی اجرایی نشده! وحتی اگر اجرای هم شده باشد به اسم حکومت تمام شده، نه به اسم دین، خدا و بدنام کردن دین و خدای آن دین! چرا باید شما بازداشت کنید، شکنجه دهید، اعدام کنید…. و خانواده سکوت کنند. چرا شما از حکومت به پایین نمی‌آیید و در حکومت دیگری نمی‌روید که چنین بلایی بر سر شما بیاورند، و معنی و مزه آن را درک کنید؟ در جنگل هم این قانون نیست که در نظام شما هست! اگر از کار و هنر خود که انجام می‌دهید مطمئن هستید، قابل قبول است، پس چرا از بازگو شدن آن هراس دارید؟ بگذارید اطلاع رسانی شود تا بقیه حکومت‌های دنیا یاد بگیرند و بدانند، چه نظام مردم سالاری اداره می‌کنید! اگر خود می‌دانید کار شما چنان حقیر و زبون است که مورد خنده دردنیا می‌شویدچرا انجام می‌دهید؟ چگونه است که خبرنگاران شبکه‌های تلوزیونی شما، در سرا تاسر دنیا هستند و از آنجا از هرچه بخواهند گزارش می‌دهند؟ اما شبکه‌های دیگر دنیا در ایران یا نیستند و یا مطالبی که شما بخواهید باید انتشار بدهند؟ برای چند روز حکومت کردن بیشتر آیا ارزش این همه ظلم کردن را دارد؟ آیا قانون من درآوردی شما پیش وجدان خود اعتبار دارد؟.

حال من نظر دیگری می‌دهم. شما اگر از اطلاع رسانی هراس دارید؟ یا ازحکومت کناره گیری کنید! و یا ظلم نکنید. شما بازداشت نکنید، شکنجه ندهید، سلاخی نکنید تا اطلاع رسانی هم نشود. در غیر این صورت نه تنها اطلاع رسانی می‌شود بلکه به زودی بساط ظلم شما بر سرتان فرو خواهد ریخت. اطلاع رسانی از وضعیت هر انسان در حال ظلم وستم کشیدن وظیفه تک تک افراد یک جامعه است، و هرکس در این کار کوتاهی کند به خود و به وجدان خود خیانت کرده است! هر کس در اطلاع رسانی دریغ کند چاهی برای خود کنده است! چون شما نوبت به نوبت هرکسی که صدای مخالفت بلند کند، قصد ساکت کردن آن را دارید، حتی اگر این ابراز مخالفت در گوشه‌ای خلوت خانواده گی افراد باشد. پس ما را از تهدیدات خود نه ترسانیدچون ترسی در دل ما نیست، دیگر جای ترسی نمانده، شلاق وشکنجه شدن، ما را از اطلاع رسانی کردن باز نمی‌دارد. اگر شعار شما این است که

ما بازداشت می‌کنیم، شکنجه می‌دهیم. شما سکوت کنید! شما اطلاع رسانی نکنید!

شعار ما هم این است. پ ابه میدان گذاشتیم در این مبارزه یا از قفس تن رهایی می‌یابیم یا قفس ظلم شما را درهم می‌شکنیم.

زنده وپاینده ایرانی وایران جانم فدای ایران.

…………………………….

این مطلب بدون ویرایش رادیو کوچه منتشر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,