Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
در پی بروز سیل،

«بیش از ۴۰ میلیارد خسارت در شهر چالوس»

2012 November 14

خبر / رادیو کوچه

درپی وقوع سیل در غرب استان مازندران و ادامه بارندگی و آب‌گرفتگی مناطق سیل‌زده، در برخی مناطق از جمله چالوس «وضعیت اضطراری» اعلام شده است. قاسم احمدی نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس برای کمک به سیل‌زدگان از مسوولان کشور تقاضای کمک کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران، بارندگی شدید و جاری شدن سیل که از بامداد روز دوشنبه هفته جاری در استان مازندران آغاز شده و هم‌چنان ادامه دارد به بخش‌های مختلف این مناطق خسارت جدی وارد کرده است.

به گفته برخی رسانه‌ها، علارغم خسارت‌های مالی وارد شده، امدادرسانی با توجه به گستردگی حجم آب‌گرفتگی مناسب است.

محمد علی قمی اویلی، فرماندار نوشهر نیز روز سه‌شنبه، 13 نوامبر، اعلام کرد که بیش از 400 واحد مسکونی شهری و 150 واحد تجاری و بیش از 100 واحد مسکونی روستایی خسارت 100 درصدی دیده است.

هادی خنجری، مدیرکل مدیریت بحران مازندران، ارتفاع سیل را 1.5 تا 2 متر اعلام کرده و گفت: «بیش‌تر خسارت‌ها به خاطر آب‌گرفتگی خانه‌ها بوده است.»

براساس گزارش‌ها‌ی رسیده از شمال ایران سیل به 150 روستای مرکزی چالوس خسارت وارد آورده و بخش‌هایی از شهرهای آمل، تنکابن، نوشهر و هچیرود بابل نیز دچار آب‌گرفتگی شدند.

در برآوردهای اولیه از مناطق سیل زده، فرمان‌دار چالوس اعلام کرده که میزان خسارت در این شهرستان ۴۵ میلیارد تومان برآوردشده است.

کارشناسان تخریب جنگل‌ها، ساخت‌و‌ساز بی‌رویه در محدوده رودخانه‌ها و عدم لایروبی رودخانه‌ها را از دلایل بروز سیل در ایران می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

 «۸ کشته و ۴۱۰ میلیارد ریال خسارت در سیل مازندران»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,