Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
به دنبال گسترش اعتراض‌ها در این کشور

«تهدید دولت اردن به اجرای سیاست مشت آهنین»

2012 November 16

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، پانزدهم نوامبر، در پی به آتش کشیده شدن دو پاسگاه پلیس و به دنبال تداوم اعتراض‌ها به افزایش قیمت سوخت در اردن، دولت پادشاهی این کشور شرکت‌کنندگان در ناآرامی‌ها را به اجرای سیاست مشت آهنین تهدید کرد.

«حسین مجالی» رییس پلیس اردن در اظهاراتی که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، گفت: «ما آن‌هایی را که با دامن زدن به ناآرامی‌ها قانون‌شکنی می‌کنند، با مشت آهنین در هم می‌کوبیم». به گفته مقامات رسمی اردن، مردان مسلح با سوءاستفاده از ناآرامی‌هایی که در پی اعتراض مردم به افزایش قیمت سوخت، از روز سه‌شنبه در این کشور روی داد، به دو پاسگاه پلیس حمله کرده، آن‌ها را به آتش کشیدند و هفده تن از جمله سیزده مامور پلیس را زخمی کردند. یکی از مهاجمان نیز در اثر شلیک گلوله توسط پلیس جان سپرد.

عکس از رویترز

به موازات شروع بهار عربی، پادشاه اردن برای دور ماندن از رویدادهایی مشابه مصر و تونس، دست به اصلاحاتی زد اما هنوز نخست‌وزیر وی «عبدالله النسور» که از سی‌وشش سال پیش در این مقام باقی‌است، تعویض نشده است. اردن در دو سال گذشته، گهگاه صحنه تظاهرات مردمی بوده است اما در اعتراضات روزهای اخیر هدف شعارهای تظاهرکنندگان از دولت، به پادشاه این کشور تغییر یافته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,