Saturday, 18 July 2015
03 August 2021

«فدراسیون وزنه‌برداری ایران در آستانه محرومیت»

2010 January 23

رادیو کوچه

با مثبت اعلام شدن نتیجه دویپنگ سومین وزنه بردار ایران در سال 2009 ، فدراسیون وزنه‌برداری ایران در آستانه محرومیت و یا در نظر گرفتن جریمه‌ای سنگین از سوی فدراسیون بین‌المللی این رشته قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر، در شرایطی که حسین رضازاده به عنوان سرپرست فدراسیون وزنه برداری برای دیدار با تاماش آیان رئیس فدراسیون بین المللی راهی مجارستان شده است تا برخی مشکلات فدراسیون ایران را با وی در میان بگذارد، فدراسیون جهانی روز جمعه از مثبت بودن نتیجه آزمایش دوپینگ «امید ناییج »  عضو تیم ملی وزنه برداری ایران خبر داد.
امید ناییج که در زمان مربیگری ایوانف نیز به اتهام مثبت بودن آزمایش دوپینگش دو سال از حضور در مسابقات محروم شده بود، با مثبت اعلام شدن این تست برای دومین بار، طبق قوانین جدید وزنه برداری برای همیشه از حضور در مسابقات محروم خواهد شد.
براساس قوانین جدید فدراسیون بین المللی وزنه برداری اگر در طول یکسال سه وزنه بردار از یک کشور دوپینگی باشند، فدراسیون مورد نظر با جریمه‌ای سنگین و محرومیت احتمالی مواجه خواهد شد که از یکسال به بالا آغاز می شود.
البته فدراسیون جهانی هنوز میزان محرومیت ایران را اعلام نکرده اما به نظر می‌رسد که جریمه‌ای سنگین در انتظار ایران خواهد بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,