Saturday, 18 July 2015
01 December 2020
با حمله به یک روستای مرزی صورت گرفت

«بمباران مواضع مخالفان دولت سوریه در نزدیکی مرز ترکیه»

2012 November 27

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، ٢۶نوامبر، حمله ناموفق جت‌های نیروی هوایی ارتش سوریه به قرارگاه مرکزی نیروهای شورشی مسلح (موسوم به ارتش آزاد) در قریه «اطمه»، واقع در فاصله دو کیلومتری مرز این کشور با ترکیه، باعث هراس و فرار ساکنان این روستا به ترکیه شد.

به گزارش خبرگزاری‌های «الجزیره» و «رویترز عربی»، هواپیماهای ارتش سوریه موفق نشدند این مقر فرماندهی را هدف قرار دهند و از پنج راکت شلیک شده توسط این جت‌ها، سه عدد در یک مزرعه فرود آمدند و دو راکت دیگر، خانه‌ای در نزدیکی مقر فرماندهی ارتش آزاد را هدف گرفتند.

مکان هدف قرار گرفته در این حمله هوایی، یکی از نزدیک‌ترین مناطق به مرز ترکیه است که تا کنون توسط جت‌های سوری بمباران شده است و این، در حالی است که دولت ترکیه مشغول مذاکره با مقامات ناتو برای استقرار سامانه‌های موشکی زمین به هوای «پاتریوت» برای محافطت از حریم هوایی کشورش است.

تصویر برداشته شده توسط یکی از اهالی روستای اطمه در لحظه بمباران

یکی از اعضای ارتش آزاد به تلویزیون الجزیره گفت که نیروهای شورشی تلاش کردند تا با کمک سلاح‌های ضدهوایی، جت‌های مهاجم را هدف قرار دهند ولی با توجه به ارتفاع بالای پرواز این هواپیماها، موفق نشدند.

در پی این حمله، ده‌ها نفر از اهالی روستای «اطمه» که در میان آن‌ها دو مجروح به جای مانده از حادثه مذکور حضور داشتند، به خاک ترکیه گریختند.

در خبری دیگر، گزارش شده که نیروهای شورشی پس از نبردی سنگین با قوای دولتی، توانستند کنترل سد «تشرین» را که یکی از منابع تولید برق این کشور بر روی «رودخانه فرات» در شهر «منبج» است، در اختیار بگیرند.

طی روزهای اخیر درگیری‌ها در اطراف شهر «دمشق»، پایتخت سوریه نیز افزایش یافته است و به گزارش منابع نزدیک به مخالفان، تنها در روز یکشنبه گذشته، ١٧٢تن از جمله ١۴ کودک جان باختند. ده تن از این کودکان در حالی‌که مشغول بازی بودند، بر اثر حمله جت‌های دولتی به روستای «دیرالسفیر» کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

«تصرف یک پایگاه نظامی توسط مخالفان دولت سوریه»

«احتمال تقاضای ترکیه از ناتو برای استفاده از هواپیماهای آواکس»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,