Saturday, 18 July 2015
24 January 2021

«مریخ تا هزار سال دیگر قابل سکونت می‌شود»

2010 January 24

دانشمندان ناسا معتقدند که در حدود هزار سال دیگر گیاهان می توانند در مریخ رشد کنند و بنابراین سیاره سرخ  ظرف هزار سال آینده قابل سکونت خواهد بود.

دانشمندان آژانس فضایی آمریکا در پیش بینی‌های خود نشان دادند که در سیاره سرخ باید یک اثر گلخانه‌ای از نوع اثری که در حال گرم کردن اتمسفر زمین است شکل گیرد. به این ترتیب تا هزار سال آینده مریخ به سیاره‌ای قابل سکونت تبدیل خواهد شد.

براساس این  گزارش  گرمایی که دی اکسید کربن را ذوب می‌کند در دو قطب و خاک سیاره سرخ وجود دارد. برای شروع این پدیده نیاز به سقوط شهاب سنگ‌هایی بر روی مریخ و گذاشتن آینه‌های بزرگی در مدار اطراف این سیاره است. به کمک این شهاب سنگ‌ها و آینه‌ها می‌توان شرایط را برای تولید گازهای گرم کننده گلخانه‌ای آماده کرد.

به محض رسیدن به میزان کافی دی اکسید کربن برای رساندن دما به بالای صفر درجه، بارش باران آغاز می‌شود و آب در سطح این سیاره جریان می‌یابد.

به گفته این محققان، می توان از زمین باکتریها و قارچ‌هایی را برای کشت در بیابان‌های سنگی مریخ فرستاد و پس از آن نمونه های گیاهی و درختان را در سیاره سرخ کاشت.

انرژی برای ساخت شهرهای ساخته شده در مریخ نیز می‌تواند از نیروگاه‌های اتمی، نیروگاه‌های بادی و یا راکتورهای ترکیب هسته‌ای تامین شود. سپس می‌توان بخشی از جمعیت زمین را به سیاره سرخ انتقال داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,