Saturday, 18 July 2015
28 September 2020
شاخه سیاسی اخوان‌المسلمین مصر:

«‌فراخوان برای تظاهرات در حمایت از شریعت و قانون»

2012 December 01

خبر / رادیو کوچه

حزب آزادی و عدالت، شاخه سیاسی اخوان‌المسلمین مصر، روز شنبه، یکم دسامبر، طی فراخوانی مردم این کشور را به برگزاری تظاهراتی گسترده با نام «حمایت از شریعت و قانون» دعوت کرده است.

به گزارش العربیه، اخوان المسلمین این تظاهرات را که به منظور حمایت از دستورات قانونی محمد مرسی رییس جمهوری مصر برگزار می‌شود، قرار از منطقه ‌حدایق القبه‌ آغاز و به میدان دانش‌گاه الازهر منتهی شود.

براساس این گزارش نیروهای امنیتی مصر و پلیس این کشور به منظور جلوگیری از هرگونه درگیری میان هواداران محمد مرسی و مخالفان او، راه‌های ورودی و خروجی منتهی به میدان دانش‌گاه الازهر را کنترل خواهند کرد.

اخوان المسلمین در بیانه روز جمعه خود اعلام کردند که تظاهرات ملیونی خودشان را امروز شنبه ساعت 2 بعد از ظهر در میدان نهضت و درمقابل دانش‌گاه قاهره آغاز خواهند کرد. خطیب‌های الازهر و ائمه جماعات مساجد منطقه و جیزه نیز قرار است به این تظاهرات حمایت از مرسی بپیوندند.

هم‌چنین در بیانه اخوان‌المسلمین آمده است که این گروه در نظر دارد که تظاهرات گسترده دیگری را با گروهای اسلامی مانند «الجماعه الاسلامیه، سلفی‌ها، انصار‌السنه المحمدیه، حزب اسلامی نور، حزب آزادی و عدالت و حزب سازندگی و توسعه» در میدان مسجد عمر مکرم در استان اسیوط سازماندهی کند.

این درحالی است که مخالفان مرسی به تظاهرات اعتراضی خود در میدان التحریر قاهره هم‌چنان ادامه می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

 «اعتصاب دادگاه‌های مصر در اعتراض به فرمان مرسی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,