Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
محمود احمدی‌نژاد با صدور حکمی اعلام کرد:

«برکناری رحیم‌مشایی از رییس دفتری رییس جمهوری اسلامی»

2012 December 02

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه، یکم دسامبر، رییس جمهوری اسلامی، محمود احمدی‌نژاد، با صدور احکامی جداگانه، اسفندیار رحیم‌مشایی را از ریاست دفتر خود و رضا تقی‌زاده را از وزارت ارتباطات برکنار کرده است.

این احکام در حالی صادر شده است که برخی گمانه‌زنی‌ها از احتمال کاندیدا شدن آقای مشایی از نزدیک‌ترین چهره‌ها به آقای احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری آینده خبر می‌دهد.

از سویی دیگر در حکمی جداگانه، محمود احمدی‌نژاد، اسفندیار رحیم‌مشایی را به سمت «مشاور رییس جمهوری و ریاست دبیرخانه جنبش عدم تعهد» منصوب کرد.

رییس جمهوری اسلامی در این حکم آقای مشایی را ستوده است و نوشته است که آشنایی و هم‌کاری با او را «هدیه‌ای الهی و افتخاری بزرگ» برای خود می‌داند.

آقای احمدی‌نژاد نوشته است که اسفندیار رحیم‌مشایی «همت، ژرف‌اندیشی، جامع‌نگری و سعه صدر ستودنی» دارد. او با تاکید بر اهمیت جنبش عدم تعهد، ابراز امیدواری کرده است که آقای مشایی در این سمت جدید خود «منشا‌ خدمات گسترده‌تر» باشد.

از سویی دیگر حسن موسوی که تا پیش از این رییس سازمان میراث فرهنگی و معاون رییس جمهوری بود، به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری اسلامی منصوب شده است.

هم‌چنین محمدشریف ملک‌زاده که رییس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بود، به معاونت رییس‌جمهوری و ریاست سازمان میراث فرهنگی منصوب شده است.

محمود احمدی‌نژاد، هم‌چنین رضا تقی‌پور را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برکنار کرده و علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این وزارت‌خانه گماشته است.

آقای تقی‌پور در تحریم‌هایی که آمریکا اخیرن به دلیل «سانسور و نقض حقوق بشر» علیه ایران وضع کرد، در فهرست سیاه قرار گرفته بود.

بیشتر بخوانید:

 «تکذیب کاندیداتوری مشایی برای انتخابات ریاست جمهوری»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,