Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
با ادای توبه،

«توقف حکم اعدام ملک‌پور، شهروند ایرانی-کانادایی»

2012 December 03

خبر / رادیو کوچه

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، روز یک‌شنبه، دوم دسامبر، محمود علیزاده‌طباطبایی، وکیل سعید ملک‌پور، طراح وب‌سایت، گفته است، با توجه به «توبه» آقای ملک‌پور حکم اعدام  موکلش متوقف شده است.

به گزارش مهر، محمود علیزاده‌طباطبایی تصریح کرد: «موکلم با حکم دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود که حکم او در دیوان عالی کشور هم تایید شد. پس از تایید حکم موکلم از کارهای خود توبه کرد.»

محمود علیزاده‌طباطبایی اضافه کرده است: «با این توبه حکم اعدام متوقف شده و امیدواریم موکلم با یک درجه تخفیف روبه‌رو شود.»

سعید ملک‌پور که تابعیت دو گانه ایرانی – کانادایی دارد، برنامه‌نویس کامپیوتر است و به اتهام راه‌اندازی وب‌سایت پورنوگرافی از سال 2008 میلادی در زندان به سر می‌برد.

گزارش ها حاکی است که آقای ملک‌پور که از سال 2004 به کانادا رفته و دارای اقامت این کشور است، پس از بازگشت به ایران برای دیدار با خانواده  خود، در سال 2008 بازداشت شد.

دادگاه‌ تشکیل شده به ریاست قاضی مقیسه، سعید ملک‌پور را به اتهاماتی نظیر «تبلیغ علیه نظام»، «مدیریت سایت‌های مستهجن»، «توهین به مقدسات»، «توهین به رهبری»، «توهین به رییس جمهوری»، «ارتباط با گروه‌های معاند نظام»، «ارتباط با بیگانگان» و «افساد فی‌الارض»  متهم  و برای وی حکم اعدام صادر کرد. این حکم به تایید دادگاه تجدید نظر رسید.

اما در خردادماه سال 90 حکم اعدام سعید ملک‌پور در دیوان عالی کشور نقض شد. ولی در نهایت در بهمن ماه همان سال دیوان‌عالی با تایید رد نواقص پرونده حکم اعدام او را صادر کرد.

بیشتر بخوانید:

 «ما به پاکی سعید ملک‌پور شهادت می‌دهیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,