Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
با مخالفت رییس شورای شهر تهران

«از خاک‌سپاری احسان نراقی در قطعه نام‌آوران جلوگیری شد»

2012 December 06

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، ١۵ آذر، با وجود موافقت مقامات وزارت ارشاد با خاک‌سپاری پیکر «احسان نراقی»، نویسنده و جامعه‌شناس درگذشته در قطعه نام‌آوران گورستان بهشت‌زهرا،‌ در پی مخالفت «مهدی چمران»، رییس شورای شهر تهران، از دفن وی در این قطعه جلوگیری شد.

به گزارش «خبرگزاری مهر»، « احمد مسجدجامعی» و «معصومه ابتکار»، دو عضو شورای شهر تهران موافق خاکسپاری دکتر نراقی در قطعه نام‌آوران بوده‌اند اما به دلیل مخالفت «مهدی چمران» رییس شورای شهر پایتخت، مراسم خاک‌سپاری وی در این قطعه انجام نشد. ندادن اجازه لازم برای خاکسپاری نراقی در قطعه نام‌‌آوران در حالی است که خانواده احسان نراقی از «علی اسماعیلی» سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خاکسپاری وی در قطعه نام‌آوران، موافقت لازم را اخذ کرده بودند.

علی اسماعیلی ضمن تایید درخواست خانواده نراقی از وی برای تدفین پیکر وی در قطعه نام‌آوران گفت: «معمول این‌گونه است که خانواده هنرمندان برای به خاک سپردن اموات‌شان در قطعه هنرمندان، از معاونت هنری و خانواده نویسندگان و اصحاب فرهنگ هم برای خاکسپاری اموات در قطعه نام‌آوران از معاونت فرهنگی وزارت ارشاد درخواست می‌کنند». وی افزود: «در مورد آقای احسان نراقی هم خانواده ایشان از ما خواسته بودند که با به خاک سپردن پیکرش در قطعه نام‌آوران موافقت شود که این موافقت را طی نامه‌ای به آنها اعلام کردیم».

هنوز در مورد دلایل احتمالی مخالفت «مهدی چمران» با خاک‌سپاری پیکر «احسان نراقی» در قطعه نام‌آوران، مطلبی منتشر نشده است. پیکر دکتر نراقی سرانجام در قطعه ٢٣٣، ردیف ٨٠، شماره ۵٠١ به خاک سپرده شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd3316897 tadalafil cialis adalat effexor albuterol inhalers