Saturday, 18 July 2015
23 January 2021

«مواظب رمز عبور خود باشید»

2010 January 25

با گذشت یک دهه هشدار کارشناسان ، پرکاربردترین رمز عبور اینترنتی 123456  است و این بدان معنی است که هکرها خیلی راحت به حساب اغلب مردم دسترسی پیدا می‌کنند.
با وجود تمام گزارش‌های اینترنتی مبنی بر وجود حفره‌های امنیتی در طول سال‌های گذشته از جمله حملات اخیر به سرویس پست الکترونیک گوگل، بسیاری از مردم بی‌تفاوت از کنار آن عبور کرده‌اند.
به گزارش نیویورک‌تایمز، براساس بررسی‌های اخیر، از هر 5 کاربر اینترنت یک نفر هنوز تمایل دارد که کلید دیجیتال خانه خود را زیر فرش پنهان کند: آن‌ها یک رمز عبور ساده را انتخاب می‌کنند که به راحتی می‌شود آن را حدس زد. این افراد عباراتی چون: «abc123» یا «دوستت دارم: IloveYOU» یا حتی «رمزعبور: Password» را برای حفاظت از داده‌های خود انتخاب می‌کنند.
آمیچای شولمن، مدیر فناوری ایمپروا که نرم‌افزارهایی برای متوقف کردن هکرها تولید می‌کند، می‌گوید: «من فکر می‌کنم این یک ایراد ژنتیکی در بشر باشد. ما از دهه 1990 / 1370 الگوهای مشابهی را دنبال کرده‌ایم.»
آقای شولمن و شرکتش، فهرست 32 میلیون رمز عبوری را که یک هکر در ماه گذشته سرقت کرده بود، بررسی کرده‌اند.
این فهرست به طور مختصر در اینترنت منتشر شد و هکرها و محققان امنیتی آن را دانلود کردند.
آقای شولمن می‌گوید: «ما تصور می‌کردیم حدس رمزها کاری بسیار وقت‌گیر است و مدت‌ها زمان می‌برد تا برای هر حساب ترکیباتی از حروف و اعداد را حدس بزنیم؛ اما واقعیت این است که انتخاب گروهی کوچک از پرکاربردترین رمزها می‌تواند بسیار موثر باشد.»
برخی از سایت‌ها سعی می‌کنند در صورتی‌که چندین بار رمز غلط وارد شد، با بستن یک حساب برای مدتی خاص حملات هکرها را خنثی کنند. اما متخصصان معتقدند هکرها یاد گرفته‌اند به‌راحتی سیستم را گول زده و به تعداد مشخصی حدس بزنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,