Saturday, 18 July 2015
26 January 2021

«بی‌خبری از وضعیت دانشجویان بازداشتی»

2010 January 25

رادیو کوچه

رضا بازگیر دانشجوی رشته نمایش دانشگاه هنر که در روز عاشورا بازداشت شده هم چنان در زندان به سر می‌برد. به گزارش جرس، این دانشجو در تماس با خانواده حال خود را خوب و از بازداشت خود در زندان اوین خبرداده است.
گفتنی است پس از گذشت سه هفته از بازداشت بازگیر هیچ اطلاع دقیقی از سوی مسوولین زندان به خانواده وی داده نشده و علی رغم وعده‌هایی که برای آزادی وی در هفته‌های گذشته داده شده این دانشجوی دانشگاه هنر کماکان در بازداشت به سر می‌برد.
هم‌چنین با گذشت چندین ماه افتخار برزگریان، حسین قابل و علی معموری سه دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد همچنان در زندان  وکیل آباد مشهد زندانی هستند.
افتخار برزگریان دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه فردوسی مشهد و عضو سابق انجمن اسلامی این دانشگاه و دبیر شاخه دانشجویی ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در مشهد با گذشت بیش از پنج ماه از بازداشت، بدون هیچگونه دلیل قانونی همچنان در شهر مشهد در بازداشت موقت به سر می برد.
به گزارش خبرنامه امیرکبیر از 4 ماه پیش قرار بازداشت موقت این فعال دانشجویی شهر مشهد به قرار  وثیقه 10 میلیون تومانی تیدیل شده است و علیرغم تهیه وثیقه و تودیع آن از طرف دوستان وی، بازپرس پرونده  از پذیرش آن امتناع کرده است.
در حالی که خانواده افتخار برزگریان که از حامیان شناخته شده محمود احمدی نژاد و دولت در شهر ساری می‌باشند، به دلیل اختلاف نظر سیاسی با فرزندشان حاضر به هیچگونه پیگیری وضعیت وی نیستند.
بازپرس پرونده نیز در اقدامی بی‌سابقه به دوستان برزگریان که وثیقه را تهیه و تودیع کرده‌اند، اعلام کرده است که فقط خانواده افتخار می‌توانند برای او وثیقه تهیه کنند.
افتخار برزگریان در سال 85 پس از چند دوره اعتصاب غذا با حکم سنگین چهار ترم محرومیت از تحصیل با احتساب سنوات روبرو و به همین دلیل از دانشگاه اخراج شد. وی پس از اخراج از دانشگاه در شهر مشهد مشغول به کار بود.
هم‌چنین گفتنی است حسین قابل و علی معموری همچنان در بازداشت به سر می‌برند.
بنابر این گزارش حسین قابل برادرزاده احمد و هادی قابل نیز در مراسم روزعاشورا در بیت آیت اله صانعی و علی معموری  در تاریخ دهم دی‌ماه بازداشت شده‌اند.
حسین قابل به تازگی از بند سیاسی-اقتصادی زندان وکیل آباد مشهد به مکان نامعلومی منتقل شده و از وضعیت وی هیچ اطلاعی در دست نیست. علی معموری نیز به سلول انفرادی بازداشتگاه اطلاعات منتقل شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,