Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
شاد و تندرست

«بنزین تمام شد سردار، لطفن پیاده شوید»

2012 December 13

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

امیر قلعه‌نویی درباره‌ی شرایط تیم استقلال در باشگاه‌های آسیا و جذب بازیکنان تازه به خبرنگاران گفته است: «یک بازیکن بولیویایی هم به جمع‌مان اضافه شده و امیدوارم با کمک خدا و اهل‌بیت در این راه هم موفق باشیم!» حالا شما خودتان بگردید و رابطه‌ی بین بازیکن بولیویایی، اهل‌بیت و پرتقال فروش را پیدا کنید.

—————————————————————–

یک خبر بد دیگر برای هواداران استقلال، قطعی شدن جدایی نکونام از این تیم است. این روزها هر کسی دلایلی برای این جدایی برمی‌شمرد، از عدم‌آرامش جواد در استقلال گرفته تا مسایل مادی، اما هر چه که هست نکونام حالا خوب فهمیده است که بازی در تیم‌های پرحاشیه مانند پرسپولیس و استقلال به این راحتی‌ها هم نیست و بهتر است قید آن را بزند و به کشورهای عربی برود.

—————————————————————–

«سردار آزمون» بازیکن 18 ساله‌ی تیم‌ملی فوتبال جوانان کشورمان با یک قرارداد چهارساله به تیم «رابین کازان» روسیه پیوست. این اتفاق با توجه به درخشش این بازیکن با تیم‌ملی جوانان در تورنومنت «سن پترزبورگ» روسیه پیش آمده است. لژیونرشدن فوتبالیست‌های جوان کشورمان می‌تواند فرصت خوبی برای آنها و فوتبال کشورمان باشد چرا که با شرایط نامناسب کنونی فوتبال در داخل کشور چه بهتر که بازیکنان جوان و با استعداد ما بتوانند با علم و دانش روز فوتبال دنیا رشد کنند تا برای خود و تیم ملی در آینده موثرتر باشند.

—————————————————————–

در جمهوری اسلامی، کارکردن در دولت، مجلس، قوه‌قضاییه و زیرمجموعه‌های آنها کارآسانی است. برای نمونه اگر شما ریاست ستاد «مدیریت حمل و نقل و سوخت» کشور باشید و هر کاری که دوست داشته باشید انجام بدهید، ضعف‌ها و اشکالاتتان دیده نمی‌شود و یا حداقل اجازه نمی‌دهند دیده شود اما در ورزش به طور کلی و در فوتبال به ویژه، اگر شما مدیریت خوبی نداشته باشید این نتایج تیم شماست که همه چیز را لو می‌دهد و نمی‌توانید باز هم به مردم دروغ بگویید و ادعا کنید که در دنیا بهترین هستید، بهترین اقتصاد دنیا را دارید، مردم در رفاه هستند و اخلاقیات در بالاترین درجه‌ی ممکن است. عجیب اینجاست که سرادار رویانیان که با میلیاردها تومان پول که از بیت‌المال خرج کرده و آخرین شاهکارش به هدر دادن دستمزد میلیاردی «مانوئل خوزه» و به خاک سیاه نشاندن پرسپولیس بوده است هنوز نمی‌خواهد بپذیرد که به آخر خط رسیده است، یکی باید به او بگوید: «بنزین تمام شد سردار، پیاده شوید لطفن»

—————————————————————–

فدراسیون بین المللی کشتی فیلا، مانند برخی فدراسیون‌های بین‌المللی و جهانی دیگر و به دستور کمیته بین‌المللی المپیک از مدت‌ها پیش از فدراسیون کشتی ایران خواسته است که در اسرع وقت اساس‌نامه خود را برمبنای منشور المپیک و رعایت استقلال در آن، اصلاح کرده و آن را به این فدراسیون ارسال کند و این در حالی است که با وجود آنکه فقط 48 ساعت به پایان این ضرب‌الاجل باقی مانده هنوز هیچ فعل و انفعالی در فدراسیون کشتی ایران برای حرکت به سمت تغییرات مدنظر فدراسیون جهانی شکل نگرفته است.

20121213-shad-koocheh

جالب این جاست که مسوولان فدراسیون کشتی همچنان اعلام می‌کنند مشکلی وجود ندارد و آنها با تدبیر مسوولان وزارت ورزش و جوانان این موضوع را حل خواهند کرد. متاسفانه مسوولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک که باید این اساس‌نامه را اصلاح کرده و به فیلا ارسال کنند، این موضوع را چندان جدی نگرفته‌اند که این بی‌تفاوتی بیش از هر چیز ریشه در انتصابی بودن آنها دارد چرا که این مسوولان بیشتر از آنکه دلشان به حال ورزش اول مملکت بسوزد و بخواهند به مردم پاسخ‌گو باشند خود را موظف به اجرا کردن فرامین وزیر ورزش می‌بینند.

—————————————————————–

در پی نتایج ضعیف تیم‌ملی فوتبال در راه رسیدن به جام‌جهانی 2014 برزیل، حالا دوباره بازار بگم بگم‌های مربیان و دست‌اندرکاران داغ شده است. شنیده می‌شود که برخی از اطرافیان «کی روش» گفته‌اند که با توجه به رابطه‌ی بد میان «مانوئل خوزه» و «کی روش»، او اطلاعات فوتبال ما را به عرب‌ها می‌داده است. پس از این همه بازی درآوردن‌ها بالاخره یک روز باید بفهمیم که اینها برای فوتبال ما تنبان نمی‌شود. باید به دنبال راه چاره‌ی اساسی‌تری بود تا هر چه سریع‌تر و پیش از آنکه دیر شود فکری به حال این فوتبال بیمار کرد و از وقوع یک فاجعه و سرشکستگی دیگر برای فوتبال ملی جلوگیری به عمل آورد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,