Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
هیلاری کلینتون:

«افزایش تدابیر امنیتی برای حفاظت از جان دیپلمات‌های آمریکایی»

2012 December 19

خبر / رادیو کوچه

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، که به دلیل عمل‌کردش مورد انتقاد جمهوری‌خواهان قرار دارد، روز چهارشنبه، 19 دسامبر، در نامه‌ای به کنگره اعلام کرد که تدابیر امنیتی و اطلاعاتی برای محافظت از دیپلمات‌های این کشور در ماموریت‌های خارج از آمریکا افزایش خواهد یافت.

این تصمیم پس از آن اعلام شد که یک کمیته مستقل تحقیق و بررسی روز دوشنبه نتیجه تحقیقات در مورد حمله چند ماه پیش به کنسول‌گری آمریکا در بنغازی را در اختیار خانم کلینتون قرار داد.

در این گزارش تحقیقاتی، از وزارت خارجه آمریکا به خاطر کوتاهی در تدابیر امنیتی لازم و نداشتن اطلاعات کافی در مورد تهدیدات انتقاد شده بود.

در حمله مسلحانه به کنسول‌گری آمریکا در بنغازی ‌لیبی، که در یازده سپتامبر 2012 روی داد، سفیر آمریکا در لیبی و سه آمریکایی دیگر کشته شدند.

لازم به اشاره است عمل‌کرد ضعیف خانم کلینتون در وزارت خارجه از مواردی بود که باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا را در انتخابات اخیر دچار مشکل کرد.

در پی این مسئله آقای اوباما، اعلام کرده بود در دور جدید ریاست جمهوری خود که از سال آینده میلادی آغاز خواهد شد مسوولیت وزارت خارجه را به شخص دیگری محول خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

 «حادثه حمله به سفار آمریکا در لیبی تروریستی بود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd2613033 prednisone lasix buy ampicillin