Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
احمد توکلی، نماینده مجلس:

«احمدی‌نژاد رکن اصلی مردم‌سالاری دینی را تهدید می‌کند»

2012 December 23

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، سوم دی‌ماه، «احمد توکلی»،‌ نماینده مجلس شورای اسلامی، سخنان شب گذشته‌ی «محمود احمدی‌نژاد» را که به صورت زنده از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، فرافکنی خواند و وی را متهم کرد که قصد حذف مجلس را دارد.

به گزارش «خبرگزاری مهر»،‌ آقای توکلی، نماینده مردم تهران و از چهره‌های اصول‌گرای منتقد دولت،‌ اظهار داشت: «دیشب آقای رییس‌جمهور در نطق تلویزیونی خود مطالبی را عنوان کردند که با ارکان قانون اساسی سازگار نیست، رییس‌جمهور قروم قروم کسب اختیارات ویژه دارد؛ مثل دکتر مصدق و حذف مجلس». وی افزود: «در این صحبت که البته بسیار خوب از نظر ادبیات بیان شد، مکررن به مجلس و به منتقدان خود حمله کردند و مهم‌ترین نکته این است که خواهان مدیریت اقتصادی متمرکز هستند. این یک خطر است که رکن اصلی مردم سالاری دینی را تهدید می‌کند».

20120910-Tavakoli

«احمد توکلی» از رییس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا جلسه‌ای غیرعلنی برای بررسی اظهارات «محمود احمدی‌نژاد» تشکیل شود. «علی لاریجانی»،‌ رییس مجلس نیز با قابل طرح دانستن این پیشنهاد،‌ گفت: «باید راجع به این موضوعات بحث شود زیرا بحث مدیریت متمرکز سه سطح دارد. سطح سیاست‌گذاری که از شئونات رهبری است، سطح قانون‌گذاری که مربوط به مجلس است و سطح اجرا که مربوط به قوه مجریه است که از طریق وزرا باید صورت گیرد و آنها هم مطابق قانون وظایفی دارند».

بیشتر بخوانید:

«احمدی نژاد: تولید خبر دروغ در ایران هزینه ندارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,