Saturday, 18 July 2015
25 January 2020
آیت‌اله مصباح یزدی

«اشتباه است که گمان کنید رای دادن حق مردم است»

2012 December 26

خبر / رادیو کوچه

«آیت‌اله محمدتقی مصباح یزدی»، طی سخنانی در همایش روز دو‌شنبه،‌ چهارم دی‌ماه «جبهه پایداری» اظهار داشت: «یکی از اشتباهات این است که برخی گمان می‌کنند رای دادن حق مردم است و به هر که دل‌شان بخواهد، می‌توانند رای بدهند».

به گزارش صفحه سیاسی «روزنامه اعتماد»، چاپ سه‌شنبه پنجم دی‌ماه، «آیت‌اله مصباح»، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفت کسانی که چنین فکر می‌کنند، غفلت می‌کنند زیرا در بینش اسلامی، حق با تکلیف ممزوج است و افزود: «شما به لحاظ قانونی حق دارید که به هر کس می‌خواهید رای دهید اما مکلفید که به اصلح رای دهید. حق داشتن، تکلیف را رفع نخواهد کرد».

«محمدتقی مصباح یزدی» در همایش جبهه پایداری

«محمدتقی مصباح یزدی» در همایش جبهه پایداری

«مصباح یزدی»، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «ما اگر ولایت فقیه را می‌پذیریم، به این خاطر است که شعاعی از ربوبیت الهی است. انکار ولی فقیه همانند انکار سایر تشریعاتی است که خدا به شما می‌گوید انجام دهید؛ اما شما می‌گویید قبول ندارم و این شرک در تشریع است».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    یک بار به یکی از ادبای قبل از انقلاب که کتابی در مورد دین و باورهای دینی داشت عرض کردم حقیقت چیزی است و باور و ایمان مسئله دیگر درست است که باور ها با تاریخ نمیخوانند ولی احترام عقاید عامه واجب است. حال با ای در افشانیهای حضرتی مصباح نمیدانم چه کار بایستی کرد. حق عوضتان بهد که تا این مرحله جلو آمده اید دور نیست که حق نفس نیز ازقاطبه مردم گرفته شود دور نیست.