Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
محمدرضا خاتمی، از چهره‌های اصلاح‌طلب:

«کسی برای نامزدی در انتخابات با رهبری نامه‌نگاری نکرده»

2012 December 29

خبر / رادیو کوچه

نزدیکان محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران، اخبار مربوط به نامه‌نگاری اصلاح‌طلبان به آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی را تکذیب کرده‌اند.

به گزارش روزنامه بهار، محمدرضا خاتمی، از چهره‌های اصلاح‌طلبان و برادر رییس جمهوری پیشین، گفته است: «نفس نوشتن نامه ایرادی ندارد، اما نامه‌ای وجود ندارد و نوشته نشده است.»

دو روز پیش از این اسداله بادامچیان، عضو حزب موتلفه اسلامی، از تشکل‌های محافظه‌کاران ایران گفته بود که اصلاح‌طلبان برای فراهم شدن شرایط حضور محمد خاتمی، رییس جمهوری پیشین ایران در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو، به آیت‌اله خامنه‌ای، نامه‌ای نوشته‌اند.

محمدرضا خاتمی در رد نامه‌نگاری با آیت‌اله خامنه‌ای گفته است: «آقای بادامچیان ظاهرن نمی‌دانند که در فضای آزاد نیازی به نامه‌نگاری وجود ندارد و همه به‌ویژه کسانی که پیش از این نیز سابقه خدمت داشته‌اند می‌توانند آزادانه خود را کاندیدا کرده و در انتخابات شرکت نمایند. سخنان آقای بادامچیان نقض صریح آزادی‌های تصریح شده در قانون اساسی است.»

منابع نزدیک به آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هم واسطه‌گری او برای ارسال هرگونه نامه به آیت‌اله خامنه‌ای را تلویحن رد کرده‌اند

محمدرضا خاتمی از گروه‌ها و احزاب رقیب اصلاح‌طلبان خواسته تا به جای آن‌ها صحبت نکنند. آقای خاتمی گفته «آ‌ن‌ها بهتر است اجازه بدهد که ما خودمان حرف‌هایمان را بزنیم. اگر فضای سیاسی باز شود و این امکان برگزار شود که ما جلسات و همایش‌هایمان را برگزار کنیم مطمئنن می‌توانیم مواضع خود را بیان کنیم و نیازی به سخن‌گو از جناح مقابل نداریم.»

برادر رییس جمهوری پیشین ایران و دبیر کل سابق حزب مشارکت اصلی‌ترین تشکل سیاسی اصلاح‌طلبان می‌گوید گویندگان چنین مطالبی می‌خواهند فضای انتخابات را گرم کنند «اما غافل از این هستند که مردم اعتمادشان را به آنان از دست می‌دهند و دیگر به هیچ‌کس اطمینان نمی‌کنند.»

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران قرار است 24 خرداد سال آینده خورشیدی برگزار و طی آن جانشین محمود احمدی‌نژاد تعیین شود.

بیشتر بخوانید:

 «نسبت فتنه‌گر به موسوی و کروبی ناروا و تهمت است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,