Saturday, 18 July 2015
26 January 2021

«۵ زائر ایرانی بر اثر تیراندازی در عراق کشته شدند»

2010 January 28

رادیو کوچه

برخی از خبرگزاری‌های خارجی خبر از کشته شدن پنج زائر ایرانی در عراق را بر اثر تیراندازی نیروهای مسلح منتشر نمودند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات امنیتی عراق از کشته شدن یک زن زائر ایرانی در حادثه تیراندازی صبح امروز (چهارشنبه ۷ بهمن-۲۶ ژانویه) در غرب بغداد گزارش داد.

بر اساس این گزارش حادثه تیراندازی در منطقه سنی نشین العادل در زمانی روی داد که زائران ایرانی سوار بر دو اتوبوس به سوی کاظمین، مدفن یکی از امامان شیعه در حرکت بودند. اما خبرگزاری رویترز تعداد کشته شدگان ایرانی حادثه تیراندازی عراق را 5 نفر اعلام کرد. به گزارش رویترز هنگامی که مردان مسلح به کاروان اتوبوسهای ایرانی عازم نقاط زیارتی عراق آتش گشودند ۵ ایرانی کشته و 32 نفر زخمی  شدند. تیراندازی در ۴۵ کیلومتری شمال بعقوبه و در بزرگراهی که مرز ایران را به بغداد و جنوب عراق متصل میکند، رخ داد. این در حالی است که رسانه‌های ایرانی کشته شدن زائران را تکذیب می‌کنند.

معاون عتبات عالیت سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی در گفت‌گویی به خبرگزاری ایلنا گفت: «خبر برخی از خبرگزاری‌های خارجی در مورد تلفات زائران ایرانی در حادثه حمله به اتوبوس آنها در کاظمین صحت ندارد.»

حسین اکبری گفت: ‌«برخی از خبرگزاری‌ها به دنبال اغراض سیاسی هستند و واقعیت را در مورد حمله به اتوبوس زائران ایرانی صادقانه بیان نکرده‌اند و آنچه سازمان حج و زیارت اعلام کرده صحت دارد.»

به‌ گفته‌ شاهدان عینی ، افراد تروریست پس از حمله‌ به‌ زائران ایرانی بلافاصله‌ منطقه‌ را ترک کرده‌اند. هم اکنون نیز تمامی مجروحان به‌ بیمارستان «الحکیم» واقع در منطقه‌ «شعله‌» منتقل شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,