Saturday, 18 July 2015
07 July 2020
به گزارش رسانه‌های اصول‌گرا:

«وزیر پیشین مسکن ایران، نخستین نامزد رسمی انتخابات»

2012 December 31

خبر / رادیو کوچه

محمد سعیدی‌کیا، وزیر پیشین مسکن و شهرسازی ایران، روز یک‌شنبه، 30 دسامبر، گفته است که در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری ایران، نامزد خواهد شد. وی نخستین فردی است که به طور رسمی وارد صحنه این رقابت‌ها شده است.

به گزارش مشرق‌نیوز، وزیر پیشین مسکن و شهرسازی، اعلام کرد که حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران، «مستقل» خواهد بود و از طرف هیچ «گروه یا دسته‌ای» معرفی نشده است.

آقای سعیدی‌کیا، در عین حال گفته که خود را در طیف «اصول‌گرا» تعریف می‌کند.

20121231-maskan-koocheh

محمد سعیدی کیا از سال 64 تا 72 در دولت‌های میرحسین موسوی و آیت‌اله هاشمی رفسنجانی وزیر راه و ترابری بود. او هم‌چنین در دولت محمد خاتمی مسوولیت وزارت جهاد سازندگی و مسوولیت ریاست بر ستاد بازسازی شهر زلزله‌زده بم را برعهده داشت. آقای سعیدی‌کیا در دولت اول محمود احمدی‌نژاد نیز وزیر مسکن و شهرسازی بود.

وی در بیان دلایل ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرده است که «با توجه به وضعیت فعلی ملی و جهانی، در داخل کشور نیاز به تعادل، کار و تلاش فوق‌العاده جمعی، آرامش، جلوگیری از تقابل و درگیری و کمک به رشد و شکوفایی است و در صحنه جهانی با حفظ عزت، با تدبیر و حکمت، ارتباط موثر با جهان را لازم داریم.»

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، با انتقاد از ساختار اقتصادی ایران گفته است: «پول نفت دست دولت و چشم مردم به دست دولت است، این یک اشکال ساختاری است که باید به عکس شود.»

وی تاکید کرده که، «گفتمان انتخاباتی» خود را هم‌زمان با زادروز پیامبر مسلمانان، دهم بهمن ماه، اعلام خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

 «شورای نگهبان برای رد موسوی و کروبی به حکم دادگاه نیاز ندارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,