Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در پی مصوبه‌ای مبنی بر استخدام ١٥٠٠ نفر در پست‌های کلیدی

«تردید احمد توکلی نسبت به سلامت عقل وزیران»

2012 December 31

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، یازدهم دی‌ماه، «احمد توکلی»، نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به مصوبه اخیر هیات دولت درباره استخدام ١۵٠٠ نفر در پست‌های کلیدی و حساس، با «بی‌ضابطه» خواندن این تصمیم، گفت که باید در سلامت عقل وزرا شک کرد.

«احمد توکلی» در گفتگو با «خبرگزاری مهر»، درباره مصوبه اخیر دولت مبنی بر دادن اختیار تام به معاون اجرایی رییس‌جمهوری برای استخدام بی قید و شرط  ١۵٠٠ نفر، با بی‌سابقه دانستن این مصوبه در تاریخ اداری جمهوری اسلامی، گفت: «خیلی بعید می دانم که اساسن چنین مصوبه‌ای در هیات دولت طرح و تصویب شده باشد. آن طور که در مقدمه این مصوبه نوشته شده، همه معاونان رییس جمهوری و وزیران، دسته‌جمعی آن را پیشنهاد کرده و همگی آن را تایید کرده‌اند. این امر بی‌سابقه در مقدمه آن نوشته شده است. اگر چنین چیزی باشد، باید در عقل وزرا شک کرد و درباره تعهدشان نسبت به قانون اساسی تردید داشت، البته من مطمئنم بخشی از وزیران این موضوع را قبول ندارند، ولی اینکه همه وزرا چنین مصوبه‌ای را تایید کرده باشند، شگفت‌آور است».

20120910-Tavakoli

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: «در این مصوبه، در واقع اختیارات ناشی از قانون اساسی که برای وزیران تعریف شده و اختیاراتی که برای هیات وزیران در قوانین مختلف شناخته شده است، همه را یک‌جا به یک فرد می‌دهند. یعنی به شکل بسیار عجیبی اختیارات استخدام ١۵٠٠ نفر، تغییر وضعیت استخدامی تمامی کارکنان نهاد ریاست جمهوری و واحدهای وابسته و تابعه را به یک نفر داده اند تا او هر کس را خواست رسمی، پیمانی و یا جابه‌جا کند و ١۵٠٠ نفر را به هر طریقی که صلاح دید استخدام نماید».

آقای توکلی با ذکر این نکته که از رییس‌ مجلس خواهد خواست تا هر چه سریعتر جلوی این کار را که به گفته‌ی او، به معنای بر هم زدن همه نظامات مدیریتی عالم است، بگیرد. افزود: «گویا رییس جمهوری می‌خواهد در این پنج-شش ماه آخر دولت، همه نظامات اداری کشور را بر هم بریزد و سرزمین سوخته تحویل بدهد».

بیشتر بخوانید:

«احمدی‌نژاد رکن اصلی مردم‌سالاری دینی را تهدید می‌کند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,