Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
به علت آلودگی شدید هوا

«دبستان‌های تهران برای دو روز تعطیل شدند»

2013 January 01

خبر / رادیو کوچه

در پی افزایش میزان آلاینده‌های هوا در پایتخت ایران، کمیته هشدار آلودگی هوای تهران، روز دوشنبه یازدهم دی‌ماه، با تعطیلی مهدکودک‌ها، پیش‌دبستانی‌ها و دبستان‌های مناطق ٢٢ گانه تهران، شمیرانات و شهر ری، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه موافقت کرد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران» (ایسنا)، در جلسه «کمیته هشدار آلودگی هوای تهران»، هم‌چنین توصیه شد که مسولان و مدیران ادارات و نهادهای دولتی با توجه به تعطیلی مهدهای کودک، پیش دبستانی و دبستان‌ها، با مرخصی کارمندان و کار در منزل آن‌ها موافقت کنند.

hav-tehran

بر اساس تصمیم این کمیته، از روز سه‌شنبه تا پایان هفته طرح زوج و فرد طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه از در منازل اعمال خواهد شد. در روزهای یاد شده، تنها خودروهای دارای آرم طرح ترافیک، مجاز به تردد هستند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به رسیدن شاخص کیفیت هوای تهران به مرز ١٨٠ که شرایط «هشدار» محسوب می‌شود، توصیه کرد تا سالخوردگان و بیماران قلبی و ریوی از تردد در سطح شهر خودداری کنند.

بر اساس یکی دیگر از مصوبات این جلسه، طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ممنوعیت فعالیت کارگاه‌های شن و ماسه شهر تهران بویژه در غرب و جنوب غرب تهران اعمال می‌شود. هم‌چنین، کارگاه‌های صنعتی که دارای پتانسیل آلودگی بالایی نیز هستند در این مدت حق فعالیت ندارند.

بیشتر بخوانید:

«فاجعه زیست‌بومی خلیج فارس، یک فاجعه انسانی»

«تالاب انزلی را از مرگ نجات دهید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,