Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
وکیل‌مدافع یکی از شاکیان پرونده کهریزک:

«برگزاری دادگاه پرونده کهریزک در هشتم اسفند ۹۱»

2013 January 02

خبر / رادیو کوچه

صالح نیکبخت، وکیل‌مدافع خانواده امیر جوادی‌فر، که از شاکیان پرونده‌ بازداشت‌گاه کهریزک هستند، ‌از تعیین وقت رسیدگی به این پرونده خبر داد.

به گزارش ‌فردا، صالح نیکبخت در این‌باره اظهار کرد: «پرونده بازداشت‌گاه کهریزک پس از صدور قرار مجرمیت در بعضی از موارد اتهامی و کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و رییس شعبه مذکور، هشتم اسفند سال جاری را برای رسیدگی به آن تعیین وقت کرده است.»

وی یادآور شد: «شاکیان این پرونده را خانواده‌های جوادی‌فر، روح‌الامینی و کامرانی و مدعی‌العموم تشکیل می‌دهند.»

پیش از این مدیر خراسانی، رییس شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی ایران گفته بود که مطالعه این پرونده در دستور کار شعبه کارکنان دولت قرار گرفته است.

بازداشت‌گاه کهریزک یکی از مکان‌های نگه‌داری بازداشت‌شدگان در جریان ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری 88 در ایران بود. در این بازداشت‌گاه دست‌کم سه تن از دستگیر‌شدگان در جریان بازجویی جان باختند.

پس از آن آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، دستور تعطیلی این بازداشت‌گاه و تحقیق درباره عاملان مرگ بازداشت‌شدگان را داد.

سعید مرتضوی، حسن زارع دهنوردی معروف به قاضی حداد و قاضی علی‌اکبر حیدری‌فر، در ماجرای کهریزک متهم شناخته شده و برکنار شدند. مرتضوی در آن هنگام دادستان تهران بود.

بیشتر بخوانید:

 «سه متهم پرونده کهریزک تفهیم اتهام شدند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,