Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
به اتهام آدم‌ربایی، تجاوز جنسی و اقدام به قتل

«دادستان‌ها برای متجاوزان به دختر هندی، تقاضای اعدام کردند»

2013 January 03

گزارش خبری / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

روز پنج‌شنبه، سوم ژانویه، قرار است یک‌هزار صفحه پرونده اتهامی علیه شش تن که اقدام به ضرب و شتم و تجاوز منجر به مرگ یک دانش‌جوی ٢٣ ساله هندی در اتوبوس کرده بودند، تسلیم دادگاه شود. در این پرونده جزییات جدیدی از واقعه شرح داده شده و طبق آن، دادستان‌ها در دادگاه برای متهمان تقاضای اعدام خواهند کرد.

روزنامه «ایندین اکسپرس» در گزارشی اعلام کرد که پس‌از آن‌که متجاوزان، بدن نیمه‌جان دختر ٢٣ساله و دوست‌پسرش را از اتوبوس به بیرون پرت کردند، راننده اتوبوس با بازگشت و هدایت خودرو به سمت قربانیان، قصد داشت تا آن‌ها را زیر بگیرد اما دوست‌پسر دختر قربانی، پیکر نیمه‌جان وی را به پیاده‌رو کشید. این گزارش، از اتهام اقدام مستقیم به قتل در کنار اتهامات آدم‌ربایی،‌ تجاوز جنسی و ضرب‌وشتم منجر به قتل، خبر می‌دهد.

Photo: [GALLO/GETTY]

Photo:  GALLO/GETTY

برای پنج تن از متهمان درخواست اعدام شده و نفر ششم که گمان می‌رود هفده‌ساله و زیر سن قانونی باشد، برای تشخیص سن به آزمایش استخوان‌شناسی فرستاده شد.

از آن‌جایی که دختر قربانی، با مقاومت خود، سه تن از مهاجمان را زخمی کرده است، دادستانان زخم‌های روی بدن متهمان را به همراه نمونه‌های خون، اسپرم و مو بر روی بدن مقتول و گواهی شاهد حادثه را برای اثبات جرم، محکم و کافی می‌دانند.

روزنامه «تایمز هندوستان» نیز در گزارشی دیگر، شرح داد که چگونه راننده یک اتوبوس خصوصی در شهر «دهلی»، دوستان خود را برای تفریح جمع کرد و پس از سوار کردن یک دختر دانش‌جوی پزشکی و دوست‌پسرش، آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار داده، در مقابل چشم دوستش که دست‌ها و دهان وی را بستند، به دختر ٢٣ سه‌ساله تجاوز کرده و هر دوی آن‌ها را برهنه از اتوبوس در حال حرکت، بیرون انداختند. راننده اتوبوس هم‌چنین متهم است که با شستشوی اتوبوی و سوزاندن لباس‌های قربانیان، قصد از بین‌بردن مدارک جرم را داشته است.

مرگ این دختر دانش‌جو پس از سه بار جراحی، عمل برداشت روده‌ها که در اثر ورود میله‌ای فلزی به بدنش آسیب دیده بودند و تلاش نافرجام تیم پزشکی سنگاپوری پس از کوشش‌های ناموفق متخصصان هندی، هندوستان را در بهت به همراه اعتراض فرو برد.

india-antirape-protest

هم‌زمان، به گزارش «تلویزیون الجزیره»، «شاشی تارور»، وزیر آموزش هندوستان، از تنظیم قانونی جهت سخت‌گیرانه‌تر کردن مجازات متجاوزان خبر داد. وی گفت که در صورت تمایل والدین دانش‌جوی پزشکی قربانی، نام وی روی این قانون گذاشته خواهد شد. آن‌سوی‌تر «التماس کبیر»،‌ بالاترین مقام قضایی هند، با بر حق دانستن اعتراض‌های مردمی و تظاهرات آن‌ها در روزهای اخیر، از تصمیم برای تاسیس «دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم جنسی» با سرعت بالا و خارج از نوبت‌های معمول و هم‌چنین صدور فرمان‌هایی جهت پیش‌گیری جرایم این‌چنینی، از جمله ممنوعیت تردد اتومبیل‌ها با شیشه‌های کدر، خبر داد.

موج اعتراض‌ها در هند، توجه سیاست‌مداران و قانون‌گذاران را به این‌گونه جرایم در کشوری که آمار تجاوز جنسی در آن بسیار بالاست، جلب کرده است. بسیاری از چهره‌های سینمایی و خوانندگان بالیوود نیز با پیوستن به اعتراض مردمی، برنامه‌های خود را به مناسبت سال نوی میلادی، به‌ویژه در «دهلی‌نو»، لغو کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«دختر هندی قربانی تجاوز جنسی، در سنگاپور درگذشت»

 

«هند در سوگ اخلاق»

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,